Odbyły się Biegi Uliczne - Bolesławiec 2007

Odbyły się Biegi Uliczne - Bolesławiec 2007
fot. MOSiR Na ulicach Bolesławca rywalizowali biegacze. W Biegach Ulicznych – Bolesławiec 2007 startowali zawodnicy z kraju i zagranicy.
istotne.pl mosir, biegi, uliczne, biegacze

W niedzielę na ulicach miasta rozegrano Biegi Uliczne – Bolesławiec 2007. Start i meta zawodów znajdowały się na placu księdza Popiełuszki. W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Po raz pierwszy w bolesławieckich zawodach wystartował zawodnik na wózku inwalidzkim. Był nim Grzegorz Żyłkiewicz ze Świeradowa Zdroju.

Młodzi ludzie na starcie do bieguMłodzi ludzie na starcie do biegufot. MOSiR

Wśród dzieci na dystansie 400 metrów najszybszy był Jakub Kalinowski z Bolesławca. Na dystansie 800 metrów zwyciężyli wrocławianie: Małgorzata Zieleń i Bartłomiej Rodak. Na 1200 metrów najszybsi byli: Paulina Zarzycka z Wrocławia i Wojciech Kowalski z Bolesławca.

W biegu głównym zwyciężyła Angelika Averkova z Ukrainy i Aleksandr Nikalayuk z Białorusi. Tytuł najlepszej bolesławieckiej zawodniczki trafił do Kingi Herjauec. Tytułem najlepszego bolesławieckiego zawodnika nagrodzony został Marcin Bieniek.

Biegacze tuż po starcieBiegacze tuż po starciefot. MOSiR

W III Dolnośląskim Biegu Abstynentów, w swoich kategoriach zwyciężyli: Natalia Szwinta z Piechowic, Grzegorz Turkiewicz z Bielawy oraz bolesławianie: Joanna Lewandowska, Krzysztof Drozd, Dorota Wątorek i Andrzej Galant. W klasyfikacji klubowej wygrał KA Eden Piechowice przed BSA Przemiana i KA Bielawa.

Biegi Uliczne – Bolesławiec 2007 zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia.

(informacja i zdjęcia MOSiR/MZ)