Remigiusz Kacperczyk zajął I miejsce na turnieju w Drzonkowie

Remigiusz Kacperczyk zajął I miejsce na turnieju w Drzonkowie
fot. sxc.hu Trójka bolesławian wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Weteranów w tenisie stołowym. Remigiusz Kacperczyk zajął I miejsce. Henryk Płonka wywalczył miejsce III, zaś Zbigniew Kurasz zakończył rywalizację jako siedemnasty.
istotne.pl top bolesławiec, turniej, tenis stołowy, weteranów, drzonków

W miniony weekend w Drzonkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło aż 160 zawodników z całej Polski, w tym 3 zawodników TOP Bolesławiec: Zbigniew Kurasz, Henryk Płonka oraz Remigiusz Kacperczyk.

W pierwszym dniu bolesławianie pokazali doskonałą grę i po zaciętych pojedynkach grupowych awansowali do niedzielnych gier finałowych. W grach finałowych doskonale spisali się nasi najstarsi zawodnicy. Remigiusz Kacperczyk pokonał kilku zawodników, między innymi z Warszawy, Gliwic oraz Wrocławia. Dzięki temu wywalczył zasłużenie I miejsce. Henryk Płonka zagrał również na swoim najwyższym poziomie, i po minimalnej przegranej o wejście do finału z Pawłem Leszczyną z Gliwic, zdobył brązowy medal.

Należy podkreślić, że bolesławianin Remigiusz Kacperczyk był jedynym zawodnikiem, który nie przegrał nawet seta w drodze do złotego medalu pokonując wszystkich gładko 3:0! Trzeci nasz zawodnik Zbigniew Kurasz po dobrych grach sobotnich awansował do finału, gdzie uległ zawodnikowi z Łodzi i ostatecznie zajął 17 miejsce. Był to pierwszy taki turniej, w którym wzięli udział zawodnicy TOP Bolesławiec. Bolesławianie udowodnili, że potrafią wygrywać z zawodnikami z całej Polski.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)