Czeskie trio zagra w Bolesławcu

Czeskie trio zagra w Bolesławcu
fot. Peter Kraus 22 kwietnia w bolesławieckim klubie Pegaz zagra fenomenalna czeska grupa -123 Min. Bilety kosztować będą 20 zł.
istotne.pl konkurs, koncert, blues, rock

Fani nieformalnie mówią na nich "Minuty". Istnieją od 1995 r. Wydali pięć płyt, w tym album koncertowy z 2004 r., zatytułowany "XL Live". Ostatni krążek Minut "Mom" wydał Humbug, pododdział jednej z największych wytwórni fonograficznych Universal Music. Jak napisali na swojej stronie internetowej, znani są z tego, że w sposób zniewalający łączą funkową energię z elementami bluesa, jazzu oraz muzyki etnicznej. Ich utwory przywołują ducha twórczości tak genialnych artystów, jak Billy Holiday czy Frank Zappa. Nic zatem dziwnego, że już ich debiutancka płyta "Shooba Dooba", mimo iż została wydana przez niezależną wytwórnię, bez wielkich środków na promocję, spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. Świadczą o tym chociażby dwie nagrody dla najlepszego debiutanta, przyznane przez prestiżowe czeskie periodyki muzyczne – "Rock & Pop" oraz "Rock Report", a także nagroda czeskiej Akademii Popularnej Muzyki, którą zespół otrzymał w 1999 r.

Czeskie trio koncertowało w Holandii, Francji, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Anglii, a także na Ukrainie. W naszym kraju zespół wystąpił już ponad sto razy, między innymi Muzycznym Studiu Trójki. Jak przyznają sami muzycy, Polska przez ostatnie dziesięć lat stała się dla nich drugim domem. Bolesławiecki koncert rozpocznie się o 18:00. Gospodarzem będzie grupa Margines.

Zespół występuje w składzie: Zdenek Bina – gitary, śpiew; Frederik Janacek – gitara basowa; Martin Vaigl – perkusja.

UWAGA! Konkurs dla Czytelników! Dla czterech pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy zaproszenia na koncert -123 Min. Pytanie brzmi: Jaki tytuł nosi druga płyta czeskiego zespołu? Odpowiedzi prosimy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego.

Aktualizacja 2007-04-22 18:00

Konkurs zakończony. Druga płyta zespołu -123 Min. nosi nazwę "Try". Nagrody-wejściówki na koncert wygrali: Marcin i Magda ze Zgorzelca oraz Sabina i Ania z Bolesławca.

(informacja GA)