Odbył się lekkoatletyczny Memoriał im. Stanisława Merdasa

Odbył się lekkoatletyczny Memoriał im. Stanisława Merdasa
fot. M. Mazur Memoriał im. Stanisława Merdasa w Rzutach odbył się na stadionie miejskim w Bolesławcu. W ramach zawodów rozegrano cztery konkurencje rzutowe: rzut piłeczką palantową, oszczepem, dyskiem i pchnięcie kulą.
istotne.pl zawody, lekkoatletyka, mks bolesłavia, memoriał

W piątek na stadionie miejskim przy ul. Spółdzielczej odbył się Memoriał im. Stanisława Merdasa w rzutach. Zawody zorganizowały MKS Boleslavia oraz MOSiR. Najmłodsi uczestnicy zawodów rywalizowali w rzucie piłeczką palantową. Starsi rzucali oszczepem, dyskiem oraz mierzyli się w konkurencji pchnięcie kulą.

W kategorii szkół podstawowych najdalej piłeczką palantową rzuciła Angelika Plizga (SP nr 1 Bolesławiec). W kategorii gimnazjów najlepsze wyniki w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem osiągnęła Martyna Hoffman ze Szprotawy. Najdalej dyskiem rzuciła Agnieszka Dalmata z Bolesławca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najdalej oszczepem rzuciła Aneta Hoffman ze Szprotawy.

Wśród chłopców najdalej (piłeczką palantową) rzucił Jan Wojciechowski (SP nr 1 Bolesławiec). W kategorii gimnazjów najdalej oszczepem rzucił Wojciech Słaboń z Gorzowa. Najlepszy w rzucie dyskiem okazał się Daniel Ryż ze Zgorzelca, zaś kulą najdalej pchnął Łukasz Bober z Bolesławca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą okazał się Kamil Grzegorczyk ze Szprotawy. W rzucie oszczepem zwyciężył Wiktor Niezgodziński z Bolesławca.

Lekkoatletyczny Memoriał im. Stanisława Merdasa odbył się w Bolesławcu pierwszy raz. Stanisław Merdas, to zmarły w ubiegłym roku nauczyciel i trener związany z lekką atletyką. Był założycielem Międzyszkolnego Klubu Sportowego Boleslavia. Gośćmi zawodów były sławy polskiej lekkiej atletyki – Paweł Januszewski, Urszula Włodarczyk i Jacek Bocian.

(informacja MKS Boleslavia/MZ, zdjęcie M. Mazur)