BKS pokonał Spartę Ziębice 3:1

Znaczek BKS
istotne.pl 0 mecz, sparta, bks bolesławiec

Aż 203 minuty czekali piłkarze i kibice BKS na strzelenie bramki w rundzie wiosennej. Bolesławianie przełamali pasmo dwóch porażek z rzędu i wygrali sobotni mecz, pokonując broniącą się przed spadkiem Spartę Ziębice. Już w 7 minucie spotkania okazję do strzelenia bramki miał Paweł Rissmann. Piłkę do niego z lewej strony zagrywał Marcin Potyszka, jednak napastnika BKS uprzedził obrońca. W 21 minucie na bramkę BKS groźnie uderzał Andrzej Krasoń. Strzał na szczęście był minimalnie niecelny. W 23 minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Paweł Rissman podał do Tomasza Jasińskiego, ten uderzył nieczysto, ale po niepewnej interwencji bramkarza piłkę do bramki skierował Marcin Potyszka.

Marcin Potyszka, zdobywca pierwszej bramki dla BKS w rundzie wiosennejMarcin Potyszka, zdobywca pierwszej bramki dla BKS w rundzie wiosennejfot. Marcin Zabawa

Był to pierwszy gol tego piłkarza w barwach BKS Bolesławiec. Prowadząc 1:0 BKS śmielej atakował, choć gra naszych piłkarzy pozostawiała wiele do życzenia; nieskładne akcje, nieprecyzyjne podania i problemy z rozgrywaniem w ataku. W 30 minucie mogło być już 2:0 dla BKS, jednak strzał Rissmanna zablokowali obrońcy gości. W 42 minucie kontratak przeprowadzili goście. Piłka zagrana ponad naszymi obrońcami trafiła do Tomasza Starczynowskiego, a ten będąc sam na sam z Sebastianem Łokajem doprowadził do wyrównania.

Damian Hebda walczy o piłkęDamian Hebda walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie bolesławianie zagrali lepiej, choć nadal brakowało "soczystych" strzałów na bramkę gości. W 54 minucie Marcin Szaja strzelił wprost w ręce Krzysztofa Zająca. W 58 minucie sam na sam z bramkarzem Sparty znalazł się Marcin Potyszka. Piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki przyjezdnych. W 62 minucie po rzucie rożnym, wykonywanym przez Tomasza Jasińskiego piłka trafiła do Łukasza Rudyka i było już 2:1 dla BKS.

Damian Hebda i Marcin Potyszka gratulują Łukaszowi Rudykowi zdobycia bramkiDamian Hebda i Marcin Potyszka gratulują Łukaszowi Rudykowi zdobycia bramkifot. Marcin Zabawa

Po ponownym objęciu prowadzenia bolesławianie "odblokowali się", akcje zaczęły się "kleić". Nasi piłkarze wyraźnie dominowali, zamykając gości na ich połowie. W 65 minucie po akcji Rissman-Rudyk, ten drugi ustalił wynik spotkania na 3:1. Trzy minuty później ładnym uderzeniem popisał się Marcin Potyszka, jednak bramkarz przyjezdnych zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Bolesławianie zagrażali bramce Sparty jeszcze kilka razy, ale wyniki spotkania już się nie zmienił. BKS pokonał Spartę Ziębice 3:1.

BKS wystąpił w składzie: Sebastian Łokaj (bramkarz), Paweł Demczar, Marek Kumoś, Józef Pietrzak, Robert Nitarski, Łukasz Rudyk (od 84 minuty Sebastian Jaśkiewicz), Marcin Szaja, Tomasz Jasiński (od 79 minuty Piotr Juszczak), Marcin Potyszka, Paweł Rissmann, Damian Hebda (od 82 minuty Tomasz Krzywonos). Żółte kartki: Marek Kumoś i Robert Nitarski.