Młodzi demokraci skrytykowali działalność Romana Giertycha

Młodzi demokraci skrytykowali działalność Romana Giertycha
fot. B.org Bolesławianie uczestniczyli w Krajowej Konferencji Programowej Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Na konferencji rozmawiano o edukacji.
istotne.pl konferencja, edukacja, polityka, smd

W gmachu Sejmu odbyła się Krajowa Konferencja Programowa Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Młodzi ludzie rozmawiali o edukacji i działalności ministra Romana Giertycha. W niedzielnym spotkaniu uczestniczyło 20 młodych bolesławian. Gościem konferencji była poseł Krystyna Szumilas, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży.

Młodzi bolesławianie przed budynkiem SejmuMłodzi bolesławianie przed budynkiem Sejmufot. SMD

Uczestnicy konferencji negatywnie odnieśli się do działań ministra Romana Giertycha. Krytykowano upolitycznienie polskiej szkoły. Skrytykowano również pomysł obowiązkowego wprowadzenia mundurków. W trakcie konferencji pojawiły się nowe pomysły dotyczące szkolnictwa i edukacji, m.in. wprowadzenie "Karty Praw Maturzysty".

Poseł Krystyna Szumilas zapowiedziała, że program edukacyjny Platformy Obywatelskiej będzie tworzony w oparciu o pomysły, które zaprezentowano w czasie konferencji. W konferencji uczestniczyło ponad stu Młodych Demokratów z całego kraju. Wyjazd bolesławian do Warszawy współorganizowali Łukasz Król i Wojciech Kasprzyk.

(informacja i zdjęcie SMD Bolesławiec/MZ)