Są zatrzymania w sprawie korupcji przy prawach jazdy

Są zatrzymania w sprawie korupcji przy prawach jazdy
fot. B.org Jeleniogórscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o przyjmowanie łapówek i pośrednictwo w uzyskaniu pozytywnego egzaminu na prawo jazdy. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.
istotne.pl kierowca, łapówka, korupcja

Funkcjonariusze zatrzymali czterech egzaminatorów i pracownika technicznego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze pod zarzutem przyjmowania korzyści majątkowych i pośrednictwa w przekazywaniu łapówek za pozytywny rezultat egzaminu na prawo jazdy.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani egzaminatorzy od 2004 roku przyjmowali łapówki w różnych kwotach, średnio po 800 zł, natomiast pracownik techniczny przyjmował pieniądze od kursantów i przekazywał je egzaminatorom. Wszystkim postawiono zarzut przyjmowania korzyści majątkowej, za co grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Są to kolejne osoby zatrzymane w aferze korupcyjnej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Do tej pory w tej sprawie aresztowano dwóch instruktorów nauki jazdy, a kilkanaście osób objęto zarzutami. Postępowanie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

(informacja PAP/ KG)