W czwórboju lekkoatletycznym zwyciężyła SP nr 1

Dyrektor MOSiR składa gratulacje zwycięzcom zawodów
fot. MOS Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym odbyły się na stadionie miejskim. Mistrzowskie tytuły wywalczyły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, stadion, chłopiec, dziewczęta, pceikk bolesławiec

We wtorek na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia dystans 60 metrów. Poza tym odbyły się konkurencje biegowe na 600 metrów (dla dziewcząt) i na 1000 metrów (dla chłopców). Oprócz biegów rywalizowano w rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Zespoły szkolne liczyły po 6 osób, a wyniki z poszczególnych konkurencji były przeliczane na punkty, według specjalnych tabel wielobojowych.

Dziewczęta na podiumDziewczęta na podiumfot. MOS

Najlepszą drużyna okazała się SP 1 Bolesławiec, która wygrała w obu kategoriach (dziewcząt i chłopców). Na drugim miejscu (w kategorii dziewcząt) uplasowała się SP z Nowogrodźca. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP Ocice. Kolejne miejsca zajęły SP nr 4 Bolesławiec, SP nr 2 Bolesławiec, SP Czerna, SP Ławszowa, SP Gromadka i SP nr 3 Bolesławiec.

W kategorii chłopców drugie miejsce zajął Nowogrodziec, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale SP nr 2 Bolesławiec. Dalsze miejsca zajęły reprezentacje: SP Zebrzydowa, SP nr 4 Bolesławiec, SP Gromadka, SP Ocice, SP Świętoszów i SP nr 3 Bolesławiec.

Chłopcy na podiumChłopcy na podiumfot. MOS

W punktacji indywidualnej zwyciężyła Paula Kowalik z SP nr 2 Bolesławiec, przed Patrycją Ostrowską z Nowogrodźca i Natalią Wysocką z Ocic. Natomiast w kategorii chłopców wygrał Damian Stępak z SP nr 1, przed Tomaszem Mikietiukiem też z SP nr 1 i Łukaszem Rogackim z SP nr 2.