Pomagają wypełniać PITy

Pomagają wypełniać PITy
fot. Marcin Zabawa Po raz kolejny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pomagać będą mieszkańcom naszego miasta wypełniać PIT-y. Pomysłodawcą i organizatorem akcji "To już umiem" jest Mirosław Sakowski.
istotne.pl akcja, liceum, pit, podatek

Celem akcji jest wykorzystanie wiedzy, jaką licealiści nabywają na lekcjach przedsiębiorczości, w praktyce. Jak powiedziała nam jedna z wolontariuszek, Izabela Karolik, akcja trwa już od trzech lat. Przyznała, że największy kłopot sprawiają ludziom wypełnienie rubryk przy dochodach i wydatkach, które są "pomieszane i wymagają wielu obliczeń". Z pomocy korzystają przede wszystkim ludzie w wieku od 40 do 50 lat, ale nie brakuje tez osób młodszych.

W ramach akcji "To już umiem" uczniowie pomagają wszystkim zainteresowanych nie tylko w rozliczeniach podatkowych, ale również w pisaniu listów motywacyjnych, życiorysów oraz w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Co ważne, robią to za darmo. "Uczymy uczniów bezinteresowności" powiedział nam Mirosław Sakowski, organizator akcji, wieloletni nauczyciel II LO oraz radny Rady Miasta.

Z bezpłatnej pomocy przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym skorzystać można do końca kwietnia. Licealiści pełnią dyżury we wtorki w godzinach 13.30 do 14.30 w pokoju 216.

(informacja GA, materiał filmowy KG)