Tańsze przejazdy oferuje PKP

Tańsze przejazdy oferuje PKP
fot. B.org Spółka PKP Przewozy Regionalne przygotowała dla swych pasażerów atrakcyjne oferty na zbliżający się weekend majowy.
istotne.pl pkp, pociąg, podróż

Jedną z przewidzianych ofert jest bilet turystyczny, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi. Bilet kosztuje 60 zł w klasie 2, 80 zł w klasie 1. Można jeździć na nim od godziny 18.00 w dniu roboczym, który poprzedza bezpośrednio dni wolne od pracy, aż do 6.00 kolejnego dnia roboczego. Dni 2 i 4 maja nie będą traktowane jako dni wolne od pracy, dlatego też na każdy z podanych niżej terminów należy kupić osobny bilet:

 • od piątku 27 kwietnia do poniedziałku 30 kwietnia
 • od 30 kwietnia do środy 2 maja
 • od 2 maja do 4 maja
 • od 4 maja do poniedziałku 7 maja.

Inną ofertą jest regio karnet – bilet uprawniający do wielokrotnych przejazdów pociągami osobowymi i pospiesznymi przez trzy dowolnie wybrane dni. Regio karnet kosztuje 120 zł. Oferta obowiązywać będzie:

 • od 30 kwietnia do 8 czerwca
 • od 25 czerwca do 27 września
 • od 29 października do 28 grudnia.

Osoby wybierające się w podróż z dziećmi (do 16 lat) skorzystać mogą z tańszych przejazdów rodzinnych. 33-procentowa ulga przysługuje maksymalnie dwóm osobom dorosłym z maksymalnie dwojgiem dzieci. Oczywiście, dzieci powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający ich niepełnoletność.

Pasażerowie, którzy wybierają się do w krótką podróż (do 200 km), mogą nabyć bilet wycieczkowy. Bilet ten uprawnia do 15-procentowej ulgi na wybranej trasie, ale tylko w klasie drugiej. Z oferty skorzystać można od godziny 20.00 w dniu roboczym, który poprzedza bezpośrednio dni wolne od pracy (sobotę, niedzielę czy święta).

Ci, którzy chcieliby odwiedzić rodzinę lub znajomych w Niemczech, skorzystać mogą z oferty specjalnej: całodziennego biletu ZVON. Bilet kosztuje 20 zł i upoważnia do jazdy pociągiem do Bolesławca do Zgorzelca/Görlitz i Jeleniej Góry. Po stronie niemieckiej można podróżować wszystkim, czym zarządza Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON), a zatem: niemiecką koleją regionalną (DB Regio, Lausitz Bahn), wąskotorowymi kolejkami regionalnymi, autobusami międzymiastowymi i komunikacja miejską. Bilet ważny jest od momentu nabycia do 4.00 następnego dnia. Można go kupić z dwudniowym wyprzedzeniem w kasie biletowej na dworcu PKP w Bolesławcu.

Podczas długiego weekendu niektóre pociągi z Bolesławca nie kursują w określone dni lub kursują w zmienionych terminach:

 • pociąg z Wrocławia (8.40) do Węglińca (w Bolesławcu o 10.38) kursuje tylko w soboty i niedziele oraz dodatkowo w dniach od 30 kwietnia do 4 maja
 • pociąg z Wrocławia (10.40) do Węglińca (w Bolesławcu o 12.36) kursuje od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni od 30 kwietnia do 4 maja
 • pociąg "KWISA" z Wrocławia (17.44) do Lubania Śląskiego (w Bolesławcu o 19.28) kursuje tylko w piątki oprócz 4 maja
 • pociąg "KWISA" o 17:54 do Wrocławia Głównego kursuje tylko w niedziele oprócz 29 kwietnia.

(informacja PKP Bolesławiec)

Zobacz także

PKP Bolesławiec