Karol Stasik będzie dalej radnym i przewodniczącym

Karol Stasik będzie dalej radnym i przewodniczącym
fot. B.org Decyzja Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że Karol Stasik pozostanie radnym.
istotne.pl karol stasik, trybunał, konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wygaśnięcie mandatu wójta, burmistrza, prezydenta miasta wskutek niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego i wygaśnięcie mandatu radnego wskutek niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego są niezgodne z konstytucją. Oznacza to, że Karol Stasik, radny Rady Powiatu Bolesławieckiego i jej Przewodniczący, który złożył po terminie oświadczenie o działalności gospodarczej swojej żony, dalej będzie radnym. Na ostatniej sesji radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli, by Stasik nie prowadził sesji, bo ich zdaniem mógł nie mieć mandatu radnego.

"Sprawiedliwości stało się zadość. Rozsądek zwyciężył. Prawo służy temu, aby żyć. Nie żyje się wyłącznie po to, aby stosować prawo" powiedział serwisowi Boleslawiec.org Karol Stasik zaraz po tym, gdy Trybunał ogłosił swoją decyzję.

"To bardzo dobrze, że Karol Stasik zostaje. Pracowałam z nim przez cztery lata, znam go z dobrej strony. Życzę mu wszystkiego dobrego" powiedziała po decyzji Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Boratyńska, radna Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Bolesławieckiego.

(informacja KG)