Siatkarki TOP Bolesławiec są trzecie na Dolnym Śląsku

Siatkarki TOP Bolesławiec są trzecie na Dolnym Śląsku
fot. sxc.hu Młode siatkarki TOP Bolesławiec zakończyły sezon rozgrywek 2006/2007. Bolesławianki są na trzecim miejscu w województwie dolnośląskim.
istotne.pl top bolesławiec, młodziczki, siatkarki

Turniejami w Świdnicy i we Wrocławiu zakończyły się siatkarskie zmagania młodziczek z Dolnego Śląska. Dziewczęta z TOP Bolesławiec zajęły trzecie miejsce w województwie. W świdnickim turnieju nasze zawodniczki uległy gospodyniom 0:2 i drużynie Gwardii Wrocław 0:2. W drugim turnieju finałowym, rozgrywanym we Wrocławiu bolesławianki zrewanżowały się świdniczankom, pokonując je 2:1. Niestety w meczu z Gwardią Wrocław musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:2.

Bolesławieckim siatkarkom zabrakło wiary, doświadczenia i boiskowego obycia. Było to widoczne zwłaszcza w pierwszym meczu z Polonią Świdnica (przegrany set do 27). Jednak biorąc pod uwagę, że nasze zawodniczki są rocznikiem młodszym, a uczestnictwem w rozgrywkach Dolnośląskiej Lidze Młodziczek bolesławianki miały zdobyć doświadczenie, to wywalczenie trzeciego miejsca na tym szczeblu jest sporym sukcesem. Trener dziewcząt Tomasz Medyński jest zadowolony z postawy zawodniczek oraz postępu gry całego zespołu. Uważa, że zdobycie trzeciego miejsca jeszcze bardziej zmobilizuje dziewczyny do trenowania piłki siatkowej.

Brak opisuBrak opisufot. TOP Bolesławiec

Drużynę TOP w sezonie 2006/2007 reprezentowały: Paulina Kopeć, Judyta Szłapa, Kasia Segiet, Sylwia Duru, Dorota Medyńska, Dorota Burdyna, Sandra Wilk , Kasia Jasińska, Zosia Lenkiewicz, Edyta Szewczuk, Estella Ilczyna oraz Ola Rychlicka.

(informacja D. Stępień/TOP Bolesławiec/MZ)