BKS przygotowuje się do rozpoczęcia rozgrywek

BKS przygotowuje się do rozpoczęcia rozgrywek
fot. B.org Seniorzy BKS Bolesławiec szykują się do rundy wiosennej. W drużynie będzie grało kilku nowych zawodników.
istotne.pl bks bobrzanie, liga, klub, seniorzy

24 marca seniorzy BKS Bolesławiec rozpoczną wiosenne rozgrywki w IV lidze dolnośląskiej. W zespole zaszło kilka zmian. Drużynę opuścili Grzegorz Nowak i Jacek Jasiński. Obaj będą występować w Pogoni Oleśnica. W Bolesławcu nie zobaczymy również Radosława Pietkiewicza, który będzie grał w Niemczech. Z zespołu odszedł także Łukasz Akacki (przejście do zespołu Dąb Siedliska) i Piotr Haluch (przejście do Chrobrego Nowogrodziec).

Wzmocnienia w drużynie

Klub jest w trakcie załatwiania nowych piłkarzy. Zespół BKS mają wzmocnić: Marcin Potyszka (V-ligowy Chrobry Nowogrodziec), Dariusz Kędzierski (III-ligowy Łagrom Kania Gostyń), Robert Banaszek (V-ligowa Olimpia Warszawa) oraz Damian Hebda (II-ligowa Lechia Gdańsk). Drużynę seniorów BKS nadal będzie trenował Marcin Ciliński.

Nieudane sparingi

Bolesławianie rozegrali kilka sparingów. Nasi piłkarze przegrali z Lechią Zielona Góra 1:2, z Chrobrym Głogów 0:2 i z Czarnymi Lwówek 1:5. Wygraną BKS zakończył się sparing z GKS Raciborowice (6:1). Warto wspomnieć, że mecze sparingowe BKS rozgrywał w osłabionym składzie (bez wzmocnień). Dopiero w rundzie zasadniczej okaże się na jaką grę stać drużynę. W sobotę BKS rozegra w Głogowie (z tamtejszym Chrobrym) ostatni mecz kontrolny, będący jednocześnie rewanżem za wcześniejszą porażkę 0:2. 24 marca o godzinie 15:00 BKS rozegra pierwszy mecz u siebie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie GKS Kobierzyce.

Nowy prezes

Od rundy wiosennej w klubie BKS Bolesławiec jest nowy prezes. Edwarda Kaputa zastąpił Zbigniew Laska. Wiceprezesem jest Jacek Szymczak, zaś II Wiceprezesem - Edward Spraski. Kierownikiem sekcji seniorów jest Bogdan Mojsiejczuk, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Bieńkowskiego.

(informacja BKS Bolesławiec/MZ)