Dziewczęta z dwójki są Mistrzyniami Powiatu w siatkówce

Dziewczęta z dwójki są Mistrzyniami Powiatu w siatkówce
fot. sxc.hu Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 wygrała Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce Trójkami.
istotne.pl siatkówka, żeliszów, świętoszów, szkoła, sp 2, iwiny, mos

W poniedziałek, w sali sportowej w Żeliszowie rozegrano mecze finałowe Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce Trójkami. Zespoły szkolne liczyły 8 osób, jednocześnie na boisku grały 3 osoby. Rozgrywano mecze każdy z każdym, do dwóch wygranych setów (sety do 25 pkt). Najlepszą okazała drużyna z SP 2 Bolesławiec, pokonując po kolei : SP Świętoszów 2:0, SP Iwiny 2:1, SP Żeliszów 2:1 i SP 4 Bolesławiec 2:0.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2fot. MOS

Drugie miejsce zajęła SP Żeliszów która pokonała: 2:0 SP Swiętoszów i po 2:1 SP 4 Bolesławiec oraz SP Iwiny. Iwiny zajęły miejsce trzecie, wygrywając 2:0 z SP Świętoszów i 2:1 z SP 4 Bolesławiec. Czwarte miejsce wywalczyła SP 4 Bolesławiec, która pokonała Świętoszów 2:0. Reprezentacja Świętoszowa zajęła piąte miejsce.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z ŻeliszowaReprezentacja Szkoły Podstawowej z Żeliszowafot. MOS

Drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce zakwalifikowały się do rozgrywek strefowych, które rozegrane zostaną 4 kwietnia w Lubaniu.

(informacja i zdjęcia J. Stanik/MOS/MZ)