Otwarto wystawę rzeźbiarską w naszym mieście

Otwarto wystawę rzeźbiarską w naszym mieście
fot. Marcin Zabawa 27 marca w bolesławieckim Ratuszu odbył się wernisaż prac młodzieży z Polski i Czech. Wystawę można zwiedzać do 12 kwietnia.
istotne.pl ceramika, wystawa, plener, młodzież, wernisaż, rzeźba

W drugiej edycji "Polsko-Czeskiego Młodzieżowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu", w sierpniu 2006 r., wzięło udział dziesięcioro uczestników z Polski i dziesięcioro z Czech. Opiekunem grupy polskiej był Czesław Matyjewicz, opiekunką czeskiej – Jana Glaserová. Powstało 67 prac. Na bolesławieckiej wystawie zobaczymy m.in. miasto, którego każdy segment jest dziełem innego autora. Rzeźby wykonane są z masy szamotowej i gliny ceglarskiej. Plener odbył się pod hasłem "Bez granic – Wędrówka biegunów".

Ludzie w sali wystawowejLudzie w sali wystawowejfot. Marcin Zabawa
Dwa eksponatyDwa eksponatyfot. Marcin Zabawa

Wystawa od 9 do 23 marca 2007 r. gościła u naszych południowo-zachodnich sąsiadów, w Czeskiej Lipie. Projekt "Polsko-Czeski Młodzieżowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu" dofinansowany został przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA Czechy-Polska w Euroregionie Nysa oraz budżet państwa.

EksponatyEksponatyfot. Marcin Zabawa

(informacja GA, zdjęcia MZ)