„Trójki giertychowskie” zakończyły wizytację w szkołach

Elżbieta Tyc
fot. istotne.pl W starostwie odbyło się spotkanie podsumowujące wizytację "trójek giertychowskich" w szkołach ponadgimnazjalnych. Spotkanie prowadziła Elżbieta Tyc, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
istotne.pl 0 edukacja, bezpieczeństwo, przemoc, agresja

Reklama

W piątek, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się spotkanie podsumowujące wizytację "trójek giertychowskich" w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu bolesławieckiego. W spotkaniu uczestniczyli: Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Elżbieta Tyc, Joanna Marczewska, wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, komisarz Krzysztof Zbroja, przedstawiciel rady powiatu Jadwiga Bobek, starosta bolesławiecki, przedstawiciele Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego oraz dyrektorzy bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych.

Dyrektorzy bolesławieckich szkółDyrektorzy bolesławieckich szkółfot. Marcin Zabawa

W czasie spotkania omówiono wyniki kontroli stanu bezpieczeństwa w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego. Dyskutowano także o skutecznych metodach współpracy szkół z różnymi organami (np. policją) w celu przeciwdziałania zagrożeniom w szkołach. W czasie spotkania zaprezentowano także założenia rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa "Zero Tolerancji Dla Przemocy w Szkole".

Dyrektorzy bolesławieckich szkółDyrektorzy bolesławieckich szkółfot. Marcin Zabawa
Cezary Przybylski, Dariusz Kwaśniewski i Krzysztof ZbrojaCezary Przybylski, Dariusz Kwaśniewski i Krzysztof Zbrojafot. Marcin Zabawa

Wizytujące bolesławieckie szkoły tzw. "trójki giertychowskie", to pracownik starostwa, policjant oraz pracownik kuratorium, bądź osoba go zastępująca (pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej). W czasie wizytacji "trójki giertychowskie" przeprowadzały rozmowy z nauczycielami i uczniami szkół. Ponadto uczniowie wypełniali ankiety, w których wskazywali na największe, ich zdaniem, zagrożenia. Zagrożenia w polskich szkołach to głównie agresja, przemoc i dostęp do narkotyków. Problemem jest także palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu.

(informacja i zdjęcia MZ)

Zobacz także

Program "Zero Tolerancji dla Przemocy w Szkole" (pdf)

Reklama