Zakończył się festiwal piosenki ekologicznej

Zakończył się festiwal piosenki ekologicznej
fot. Marcin Zabawa 30 marca w auli Szkoły Muzycznej w Bolesławcu odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej. Festiwal organizowany jest pod patronatem Starosty Bolesławieckiego.
istotne.pl festiwal, starostwo, ekologia

W jury tegorocznej edycji Festiwalu zasiadły: Zofia Michalska, Izabela Członka oraz Joanna Mysłek-Michnowska. Przewodniczącą jury była Anna Piwowarczyk, specjalistka od emisji głosu, dyrektorka Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. Na Festiwalu wystąpiło 11 solistów ze szkół podstawowych, 15 solistów z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a także 16 zespołów ze szkół podstawowych oraz 10 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jury Festiwalu Piosenki EkologicznejJury Festiwalu Piosenki Ekologicznejfot. Marcin Zabawa

W kategorii soliści – szkoła podstawowa I nagrodę otrzymała Marta Werens, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 5 w Bolesławcu. II nagrodę jury przyznało Katarzynie Cichewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. III nagrodę odebrała Justyna Dziwisz ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. W tej kategorii jurorki nie przyznały żadnych wyróżnień.

W kategorii soliści – gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne przyznano trzy nagrody i dwa wyróżnienia. I nagrodę otrzymała Joanna Pytlińska. II – Magdalena Kozieł z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. III nagroda przyznana została Roksanie Walczak. Wyróżnienia otrzymały: Justyna Jagiera z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz Joanna Babij z Gimnazjum w Iwinach.

Dzieci na widowniDzieci na widownifot. Marcin Zabawa

W kategorii zespoły – szkoła podstawowa I nagrodę otrzymała Oktawa, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. II nagrodę przyznano zespołowi Akord ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. III nagrodę zdobyły Gościszowianki ze Szkoły Podstawowej w Gościszowie. Wyróżniono dwa zespoły: grupę Wesołe Nutki z Zespołu Szkół w Osiecznicy oraz grupę Turyści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu.

Dzieci występujące na scenieDzieci występujące na sceniefot. Marcin Zabawa

W kategorii zespoły z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych I nagrodę festiwalowe jury przyznało Trio wokalnemu: Tiara, Magda, Inez z Gimnazjum w Nowogrodźcu. Zespół wokalny Ami z tegoż gimnazjum otrzymał drugą nagrodę. III nagrodę zdobył oryginalny Bojz Bend (nazwę należy potraktować z przymrużeniem oka, w składzie zespołu występuje również wokalistka). Najważniejszą nagrodę, Grand Prix Starosty Bolesławieckiego, otrzymał zespół wokalny ze Szkoły Muzycznej w Bolesławcu.

Dziewczęta występujące na scenieDziewczęta występujące na sceniefot. Marcin Zabawa

Anna Piwowarczyk, podsumowując Festiwal, powiedziała, że jury brało pod uwagę przede wszystkim śpiew, ale także intonację, oddech, oraz osobowość, a w przypadku zespołów – również brzmienie. Gościem honorowym Festiwalu był Cezary Przybylski, Starosta Bolesławiecki, który był również fundatorem nagród. Starosta podziękował uczestnikom i ich opiekunom. Powiedział też, że ciągle jest zapotrzebowanie na piosenkę ekologiczną i że ma nadzieję, iż festiwal ten będzie miał jeszcze wiele edycji.

(informacja MDK/GA)