Trzej młodzi fotograficy zaprezentowali swoje zdjęcia

Trzej młodzi fotograficy zaprezentowali swoje zdjęcia
fot. sxc.hu Trzech fotografików, na co dzień uczniów I LO, zaprezentowało swoje prace w klubie Pegaz. Dziełom Iwo Rachwała towarzyszyły wiersze Łukasza Ludwikowskiego.
istotne.pl wystawa, fotografia, pegaz

Niecodzienna aranżacja wnętrza klubu Pegaz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, świetne fotografie i teksty, prezentacje multimedialne – wszystko to można było zobaczyć i przeczytać podczas wernisażu wystawy Marcina Cysewskiego, Luisa Probali i Iwo Rachwała. Młodzi twórcy na co dzień są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Interesują się filmem zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej (dwaj z nich są autorami obrazu „Przeznaczenie”).

„Fotografia w moim przypadku to jest tylko alternatywa. Wolę robić filmy” przyznaje Iwo Rachwał. Tyle że, jak zaznacza, twórczość filmowa wymaga wielu poświęceń. „Wątpię, byśmy coś zrobili do końca liceum, dlatego chcieliśmy pochwalić się naszą fotografią” dodaje.

fot. Gerard Augustyn

Pracom Rachwała towarzyszyły wiersze Łukasza Ludwikowskiego. „Iwo dał mi wcześniej swoje zdjęcia do przejrzenia. Myślę, że dobrze udało mi się dobrać teksty do tego, co Iwo pokazał na fotografiach. Zaczęliśmy współpracę” opowiada literat. „Tylko zdjęcia Iwo zostały wzbogacone przez moje teksty. Marcin poszedł w stronę performance'u, ekspozycji przestrzennej, a Luis skupił się na wizualizacji multimedialnej” dodaje Ludwikowski.

fot. Gerard Augustyn

Luis Probala wiąże swą przyszłość z fotografią: „Chcę zajmować się wieloekspozycją. To daje niesamowite możliwości”. Ten rodzaj działalność artystycznej jest również bardzo bliski Marcinowi Cysewskiemu. „Fotografia jest moją ambrozją” przyznaje Cysewski – „Ciągle chodzę z aparatem. Ciągle dostrzegam coś ciekawego”.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn