Zespół Szkół Budowlanych będzie wysyłać SMSy do rodziców

Zespół Szkół Budowlanych będzie wysyłać SMSy do rodziców
fot. Krzysztof Gwizdała Zespół Szkół Budowlanych wystartował w konkursie „Szkoła bez przemocy”. Projekty złożyło 900 placówek oświatowych z całej Polski. Zespół Szkół Budowlanych znalazł się wśród dziesięciu szkół z Dolnego Śląska, które dostaną po 5 tys. złotych na przygotowane przez siebie programy.
istotne.pl nagroda

Autorem projektu, który został zgłoszony przez Zespół Szkół Budowlanych i który zyskał uznanie jury, jest Waldemar Gnoiński, nauczyciel informatyki. Projekt „Wirtualna szkoła” ułatwi życie nauczycielom, uczniom i ich rodzicom. Nauczyciele będą mogli łatwo opracowywać zadania, będą mieć stały kontakt e-mailowy z uczniami i ich rodzicami. Będą też mogli przygotowywać materiały elektroniczne, które będą dostępne dla uczniów w dowolnym miejscu i o każdej porze. Uczniowie na bieżąco będą mogli kontaktować się z nauczycielami oraz będą mogli skorzystać z multimedialnych materiałów naukowych.

„Rodzice przez Internet zobaczą oceny swoich dzieci. Będą wiedzieć, czy dziecko nie opuszczało zajęć, czy wagarowało lub czy odrobiło pracę domową” opowiada Waldemar Gnoiński. W niedalekiej przyszłości rodzice będą otrzymywać SMSy, na przykład z informacją, że dziecko nie dotarło na zajęcia.

„System pozwala na wzajemną wymianę informacji między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Można na przykład wprowadzać zadania dla uczniów oraz sprawdzać stopień ich wykonania” dodaje Jacek Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. System funkcjonuje od dwóch miesięcy w klasie 2a Technikum Architektury Krajobrazu. Uczniowie w większości są zadowoleni. Mówią, że kontrola wpływa na podniesienie poziomu nauki oraz poziomu bezpieczeństwa w szkole.

W konkursie „Szkoła bez przemocy” wyróżniono jeszcze jedną placówkę z Bolesławca. Szkoła Podstawowa nr 3 również otrzyma 5 tys. złotych.

(informacja KG)