Znamy laureatów konkursów recytatorskich

Znamy laureatów konkursów recytatorskich
fot. Gerard Augustyn Etap gminny konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbył się w Kruszynie, etapy miejskie konkursu dolnośląskiego i ogólnopolskiego – w bolesławieckim klubie Pegaz.
istotne.pl konkurs, bok-mcc, gokis, recytacja

12 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy wiejskiej Bolesławiec. Temat przewodni wydarzenia brzmiał: „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. Dzieci najczęściej wybierały teksty o psach i kotach.

Wyniki etapu gminnego:

  • w kategorii klas I
  1. Daria Konefał z SP w Kruszynie
  2. Krzysztof Szczur z SP w Ocicach
  3. Marcel Chlastawa z SP w Kruszynie
w kategorii klas II
  1. Klaudia Kotwica z SP w Brzeźniku
  2. Martyna Sienkiewicz z SP w Trzebieniu
w kategorii klas III
  1. Tomasz Witwicki z SP w Kraśniku Dolnym
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Wszystkie nagrodzone dzieci będą reprezentować naszą gminę na konkursie powiatowym.

53 Dolnośląski Konkurs Recytatorski

Tego samego dnia w klubie Pegaz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejskie 53 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych.

Po wysłuchaniu 26 interpretacji jury (w składzie: Krystyna Raszka, Maria Sobolska i Łukasz Duda) postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Maciejowi Kielarowi z I Prywatnego Gimnazjum. Drugie miejsce zdobyła Paulina Szylin z Gimnazjum Samorządowego nr 2. Trzecią zaś nagrodę otrzymał Jarosław Kojder (GS nr 2). Ponadto kapituła wyróżniła Ewelinę Szczęsną i Magdalenę Kubat (obie z GS nr 2). Nagrodzone osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Konkurs ogólnopolski

13 marca w klubie Pegaz w 53 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zaprezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i dorośli.

fot. Gerard Augustyn

Jurorzy (Krystyna Raszka, Maria Sobolska i Łukasz Duda) usłyszeli 23 prezentacje. Kapituła konkursu nie przyznała pierwszego miejsca. Drugą nagrodę zdobyła Martyna Woźnica z I LO, a trzecią – Łukasz Ludwikowski.

fot. Gerard Augustyn

Jury postanowiło ponadto wyróżnić Aleksandrę Górną (MDK), Katarzynę Jewtuch (I LO), Natalię Parczewską (II LO) i Ewę Jakubowicz (MDK). Zarówno nagrodzone, jak i wyróżnione osoby zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 4 kwietnia w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/BOK/GA)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

BOK