Rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych
fot. regionjeleniogorski.edu.com.pl Elektroniczny system naboru oraz targi edukacyjne mają pomóc uczniom III klas gimnazjów w wyborze nowej szkoły.
istotne.pl szkoła, nabór, edukacja, ponadgimnazjalne, optivum

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego na rok szkolny 2008/2009 odbędzie się, podobnie jak w latach ubiegłych, według zasad elektronicznego systemu rekrutacji Vulcan – Nabór Optivum.

28 marca zostanie uruchomiony specjalny serwis dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku serwis ma zasięg regionalny i obejmuje powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, jeleniogórski oraz miasto Jelenią Górę.

Targi Edukacyjne

Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu i dyrektorzy powiatowych szkół ponadgimnazjalnych zapraszają wszystkich uczniów klas III gimnazjów wraz z opiekunami na targi edukacyjne.

Targi odbędą się 28 marca (piątek) od 11:00 do 17:00 w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą bolesławieckich szkół średnich. Gimnazjaliści będą mogli zadawać pytania obecnym na targach uczniom szkół średnich.

(informacja Starostwo Powiatowe/MZ)