14-letni gimnazjalista został uprowadzony

14-letni gimnazjalista został uprowadzony
fot. B.org Porywacze żądali 400 tys. zł okupu. Chłopakowi udało się uwolnić i uciec.
istotne.pl przestępstwo, porwanie

Do porwania gimnazjalisty doszło 5 marca. „Nieznani sprawcy zabrali go z terenu szkoły pod pretekstem zawiezienia na miejsce wypadku drogowego, któremu miał ulec jego ojciec” powiedziała portalowi Boleslawiec.org Regina Haniszewska, zastępca prokuratora rejonowego w Bolesławcu. Obaj porywacze byli częściowo zamaskowani. Niemniej sporządzono już portret pamięciowy jednego z nich.

Mężczyźni zawieźli chłopca na teren ogródków działkowych. W jednej z altanek skrępowali mu ręce i nogi, zakleili usta. Potem zadzwonili do ojca gimnazjalisty. Zażądali od niego 400 tys. zł okupu.

„Małoletni, mimo skrępowania, sam wydostał się z altanki” opowiada prokurator Haniszewska. Chłopiec poprosił o pomoc pracowników pobliskiego zakładu. Ci zawiadomili policję, pogotowie i ojca poszkodowanego.

Policja intensywnie szuka sprawców porwania. W gronie podejrzanych znajdują się podwładni ojca porwanego dziecka, który prowadzi własną firmę. Policjanci sprawdzają też, czy przestępstwa nie popełniły osoby związane z synem biznesmena. „Miejmy nadzieje, że te działania doprowadzą do ustalenia tożsamości sprawców” dodaje Haniszewska.

Obu kidnaperom grozi kara do 10 lat więzienia. Wewnętrzne postępowanie dyrektora szkoły wykaże, czy pedagog, który zwolnił porwanego z lekcji, nie dopuścił się zaniedbania.

(informacja Prokuratura Rejonowa/ KG)