Łukasz Woleński będzie reprezentował ZSB w Wieluniu

Łukasz Woleński będzie reprezentował ZSB w Wieluniu
fot. Gerard Augustyn Łukasz Woleński, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu 21 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
istotne.pl olimpiada, zsb, łukasz, woleński

W zawodach okręgowych 21 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbyły się 8 marca w Zielonej Górze, czteroosobowa drużyna z ZSB zajęła czwarte miejsce. „To bardzo zadowalający wynik” mówi Łukasz Woleński, uczeń trzeciej klasy i uczestnik zawodów. Jak zaznacza, zespół wyznaczył sobie jeden cel: poprawić zeszłoroczny rezultat ZSB. Tak wysokiej pozycji nikt się nie spodziewał.

Co więcej, Łukasz Woleński indywidualnie wywalczył trzecie miejsce i awansował do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 4–5 kwietnia w Wieluniu. „Bardzo mnie to zaskoczyło” wyjawia zdolny uczeń. Tym bardziej że większość uczestników zmagań okręgowych to czwartoklasiści. Łukasz, jako trzecioklasista, nie zdążył przyswoić tej partii materiału, którą omawia się w klasie maturalnej. Mimo to na zawodach dał się poznać z najlepszej strony.

„Jedynym moim celem jest osiągnięcie równie dobrego wyniku w finale centralnym” przyznaje olimpijczyk. Jeśli mu się powiedzie, będzie miał w kieszeni indeks na studia budowlane i najwyższe oceny z części przedmiotów. Ale, jak zaznacza Łukasz Woleński, stawką w tej rywalizacji będzie jeszcze jedna rzecz: „satysfakcja, że jest się jednym z najlepszych w Polsce”.

(informacja GA)