Mali pacjenci szpitala powiatowego już nie marzną

Mali pacjenci szpitala powiatowego już nie marzną
fot. B.org Montaż okien i drzwi w budynku oddziału dziecięcego szpitala przy ul. Jeleniogórskiej zrealizowano ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.
istotne.pl urząd miasta, remont, inwestycja, szpital

1 lutego pracownicy Urzędu Miasta zaakceptowali jakość prac przy montażu okien i drzwi w budynku oddziału dziecięcego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Jeleniogórskiej. Inwestycja zrealizowana została ze środków zabezpieczonych w budżecie Gminy Miejskiej.

Oddział, w którym leczą się najmłodsi pacjenci, znajduje się w osobnym budynku na terenie kompleksu szpitalnego. Jednym ze zmartwień personelu oddziału dziecięcego były niskie temperatury w salach. Dzięki wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w całym budynku zrobiło się znacznie cieplej. „Teraz dzieci nie marzną i nie muszą leżeć w łóżkach przykryte po same nosy” mówi ordynator oddziału Waldemar Krajewski.

Normalna temperatura w pomieszczeniach ułatwia również pracę personelowi medycznemu – przeprowadzanie badań lekarskich oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych.

fot. UM

W listopadzie 2007 r. Gmina Miejska Bolesławiec podpisała porozumienie z bolesławieckim ZOZ-em, na mocy którego dofinansowano inwestycję z miejskiej kasy (59 tys. zł). W ramach prac wykonano i zamontowano 48 okien oraz 4 drzwi. Wykonawcami prac są firmy z Raciborowic.

(informacja UM/GA)