Prokuratura oskarżyła sprawcę seks-skandalu

Prokuratura oskarżyła sprawcę seks-skandalu
fot. B.org Bolesławiecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw młodemu mężczyźnie, który miał opublikować w serwisie YouTube film ze sceną seksu oralnego oraz zdjęciami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Oskarżonemu grozi kara do roku więzienia.
istotne.pl prokuratura, zieliński, youtube, adam, seks-skandal

We wrześniu pisaliśmy, że nieznany sprawca umieścił w serwisie YouTube film, w którym widać zdjęcia budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu oraz napisy zachwalające placówkę. W te materiały wklejono dwie kontrowersyjne sceny. Obraz był dostępny na stronie YouTube przez około 19 godzin, przez ten czas obejrzało go prawie 700 osób. Film został wyłączony po tym, jak portal Boleslawiec.org napisał do serwisu YouTube.

„Śledztwo wykazało, że młody człowiek publicznie prezentował film o treści pornograficznej” mówi prokurator Adam Zieliński. Mężczyznę oskarża się o to, że rozpowszechnił rzeczony materiał w stosunku do osób, które sobie tego nie życzyły. Oskarżony nie przyznaje się do winy. „Przewód sądowy wykaże, czy jest winny, czy nie” dodaje prokurator. Młodemu mężczyźnie grozi nawet rok pozbawienia wolności.

Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, odmówiła komentarza. Dyrektorka nie chce się w tej sprawie wypowiadać, dopóki nie zapadnie wyrok.

(informacja GA)