Szkoły średnie rywalizowały w tenisie stołowym

Szkoły średnie rywalizowały w tenisie stołowym
fot. sxc.hu W Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym zwyciężyły drużyny dziewcząt z II LO i chłopców z I LO.
istotne.pl mecz, ii lo, mistrzostwa, tenis stołowy, i lo

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym rozegrano 7 i 8 lutego w auli II LO w Bolesławcu. W kategorii dziewcząt mistrzostwo powiatu wywalczyła reprezentacja II LO, która pokonała drużyny ZSHiU, ZSE (po 3:0) i I LO (3:2).

Mistrzynie powiatu zagrały w składzie: Monika Kowal, Sylwia Kamińska i Katarzyna Szewc. Opiekunem mistrzowskiego zespołu jest Piotr Napiórkowski. Drugie miejsce zdobyła drużyna I LO w składzie: Marta Oszczęda, Sylwia Sulikowska i Katarzyna Nizioł. Opiekunką wicemistrzyń jest Maria Nowacka.

fot. MOS
fot. MOS

W rywalizacji chłopców wystartowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej z nich zwyciężyła reprezentacja I LO, w drugiej – zespół z ZSM. W półfinale I LO wygrało z ZSE 3:1, a ZSM pokonał ZSOiZ 3:0. W meczu finałowym lepsza okazała się drużyna I LO, która odniosła pewne zwycięstwo nad zespołem z mechanika – 3:0.

fot. MOS

Mistrzami powiatu zostali: Kamil Kasperczyk, Adam Kuć i Marcin Kwiatkowski. Opiekunką drużyny jest Maria Nowacka. Wicemistrzami zostali: Tomasz Kowal i Mateusz Barth. Opiekunem drużyny jest Waldemar Krzemiński.

(informacja MOS/GA/MZ)