Michał Sikorski prezentuje swoje zdjęcia

Michał Sikorski prezentuje swoje zdjęcia
fot. sxc.hu Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii „Pustynie Świata”, prezentującej krajobrazy pustynne z różnych zakątków kuli ziemskiej. Wystawę Michała Sikorskiego można zwiedzać do 17 marca.
istotne.pl wystawa, muzeum ceramiki, fotografia, sikorski, michał

Jak wyglądają pustynie Afryki, Australii i obu Ameryk, widziane obiektywem Michała Sikorskiego – można przekonać się do 17 marca w budynku Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14. Ekspozycja pokazuje, że pustynia to nie tylko żółty piasek, a słowa Małego Księcia: „pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię” mogą mieć dosłowne znaczenie.

Michał Sikorski jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni (kierunek: fotografia) oraz studiów wyższych z zakresu historii sztuki i historii fotografii w Szwecji. Od ponad 30 lat mieszka w Skandynawii. Związany zawodowo z fotografią, podróżuje po całym świecie. Jest członkiem elitarnego związku fotografików „Naturfotograferna” oraz Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej (IFWP). Inspiracji do swoich dzieł szuka w wielu regionach, na wszystkich kontynentach. Zwiedził ponad 40 krajów świata.

Swoje prace eksponował w Polsce, Szwecji, Niemczech, Australii i Malezji. Jego zdjęcia nie należą do gatunku dokumentalnych. Nie przedstawiają rzadkich ptaków czy zwierząt lub unikalnych form terenu wyłącznie dla celów poznawczych. Artysta nie jest przyrodnikiem, lecz fotografikiem, który stara się uchwycić i utrwalić na kliszy ulotne i tajemnicze piękno natury.

fot. Michał Sikorski

Wystawa jest otwarta od środy do piątku w godz. Od 10:00 do 15:00, oraz w niedzielę od 11:00 do 16:00.

(informacja Muzeum Ceramiki/GA)