Bolesławianin okaleczył się podczas rozprawy

Bolesławianin okaleczył się podczas rozprawy
fot. B.org Dramatycznie zakończyła się rozprawa Rafała R. w bolesławieckim sądzie. Młody bolesławianin dźgnął się w szyję prawdopodobnie zakrętką od długopisu.
istotne.pl sąd, janina, okaleczenie, rozprawa, jakubiec

„Oskarżony w obecności sądu, prokuratora i konwojujących policjantów dokonał samookaleczenia” mówi Janina Jakubiec, prezes Sądu Rejonowego w Bolesławcu. Mężczyzna stanął przed bolesławieckim sądem 21 lutego. „Po zakończeniu składania wyjaśnień oświadczył, że chce być internowany i odmawia dalszych czynności” opowiada Janina Jakubiec.

Kiedy sędzia prowadzący proces poinformował mężczyznę, że nie ma takiej możliwości, Rafał R. zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Bił głową w ścianę i w stół, przy którym siedział, krzyczał, wymachiwał rękoma. W pewnym momencie dźgnął się w szyję, używając przypuszczalnie zakrętki od długopisu. Policjanci musieli wezwać posiłki.

Rozprawa została przerwana. Oskarżony nie przyjął pomocy ze strony funkcjonariuszy policji, którzy chcieli opatrzyć jego ranę. Zabrało go pogotowie.

Rafał R. wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Wcześniej został skazany m.in. za rozboje. Obecnie przebywa w jednym z dolnośląskich więzień. Na salę rozpraw został doprowadzony przez zespół konwojowy. W procesie, który rozpoczął się 21 lutego, mężczyzna oskarżony jest o wyłudzenie kredytu na podstawie fałszywego dokumentu.

Pomoc ofiarom przestępstw

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw sędziowie z Sądu Rejonowego w Bolesławcu w dniach od 22 do 29 lutego będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych. Ofiary przestępstw mogą zgłaszać się w siedzibie sądu (I piętro, sala nr 18) w godzinach od 13:00 do 15:00.

(informacja GA)