Zapadł wyrok w sprawie Dariusza K.

Zapadł wyrok w sprawie Dariusza K.
fot. B.org 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 oraz ponad 28 tys. zł grzywny – taki wyrok usłyszał w Sądzie Rejonowym w Bolesławcu Dariusz K. Skazany ma też zakaz zajmowania się pośrednictwem finansowym.
istotne.pl sąd, wyrok, przywłaszczenie, dariusz krzonkała, sejf

W listopadzie ub.r. pisaliśmy, że Dariusz K., ścigany europejskim listem gończym, dzięki brytyjskiej policji trafił do aresztu. W lutym zapadł wyrok w jego sprawie. Decyzją Sądu Rejonowego w Bolesławcu mężczyzna został skazany na 3 lata w zawieszeniu na 6 lat i ponad 28 tys. zł grzywny. Co więcej, bolesławianin ma zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na pośrednictwie finansowym na maksymalny okres przewidziany w polskim prawie – 10 lat.

Bolesławiecki sąd uznał, że Dariusz K. od lipca 2005 do 12 lutego 2006 r. przywłaszczał sobie cudze mienie. Chodzi o kwotę ponad 97 tys. zł z opłat wnoszonych przez klientów agencji pośrednictwa finansowego Sejf, której mężczyzna był pełnomocnikiem. Pieniądze zostały już zwrócone większości poszkodowanych (śledztwo prokuratorskie wykazało, że było ich ponad 500). „Osoby, które w tym czasie wpłaciły Dariuszowi K. pieniądze w Sejfie, a nie uzyskały świadczeń, mogą wystąpić na drogę procesu cywilnego” mówi Janina Jakubiec, prezes Sądu Rejonowego w Bolesławcu.

Po ucieczce Dariusza K. za granicę jego żona, właścicielka Sejfu, kontynuowała działalność agencji. Prokuratura nadal bada okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że małżonce skazanego również zostaną postawione zarzuty.