Jacek Nabożny pobił rekord Polski w siedmioboju

Jacek Nabożny pobił rekord Polski w siedmioboju
fot. MKS Bolesłavia Zawodnik MKS Bolesłavia po zaciętej walce zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów w siedmioboju. Karolina Kędzia wywalczyła piąte miejsce.
istotne.pl mks bolesłavia, mistrzostwa, rekord, jacek nabożny, wielobój

W dniach 16–17 lutego w Spale rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski w wielobojach, w których Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia reprezentowali Jacek Nabożny i Karolina Kędzia. Jacek rywalizował w siedmioboju, a Karolina – w pięcioboju.

Jacek Nabożny i Szymon Czapiewski z SL WKS Zawisza Bydgoszcz ukończyli zawody z identyczną liczbą punktów (5542), tym samym poprawiając o ponad 300 punktów halowy rekord Polski juniorów. Bolesławianin po zaciętej walce minimalnie przegrał z zawodnikiem z Bydgoszczy i zdobył srebrny medal. Mistrzem Polski juniorów został Czapiewski, gdyż wygrał 4 z 7 konkurencji. Reprezentantka MKS Bolesłavia Karolina Kędzia wywalczyła natomiast piąte miejsce w pięcioboju.

Rekord Polski Jacka Nabożnego śmiało można zaliczyć do największych sukcesów zawodników MKS Bolesłavia w całej 40-letniej historii klubu. Jacek trenuje lekkoatletykę od 6 lat. Jest jednym z bardziej utalentowanych bolesławieckich sportowców. Zdobył wicemistrzostwo Polski w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale w 2007 oraz IV miejsce w dziesięcioboju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. W tym roku będzie walczył o minimum na Mistrzostwa Świata w dziesięcioboju.

(informacja MKS Bolesłavia/GA)

Zobacz także

Szczegółowa relacja z zawodów

MKS Bolesłavia