Siatkarze TOP pokonali zespół Olavii Oława 3:0

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz, olavia oława

TOP Bolesławiec pierwszy mecz fazy finałowej rozgrywał u siebie z Olavią Oława. Początek seta był zaskakujący. Bolesławianie przegrywali aż 0:4! Przy stanie 1:5 zaczęli odrabiać straty. Świetnie na rozegraniu spisywał się Induła, na środku Świerzewski, w obronie królowali Biczak i Rutkowski oraz Potocki, przy bloku – Kozłowski, a punkty z zagrywki zdobywał Pierzchalski. W konsekwencji już w pierwszej fazie TOP objął prowadzenie 8:7 i nie oddał go do końca seta, wygrywając 25:19.

Druga część meczu od początku toczyła się pod dyktando bolesławian. Udane ataki Kozłowskiego, Potockiego, Rutkowskiego i Świerzewskiego oraz doskonała gra blokiem odbierały rywalom nadzieję na zwycięstwo. Ostatecznie TOP wygrał 25:17.

Trzeci set początkowo był wyrównany. Bolesławianie wypracowali przewagę 8:5, ale potem ją roztrwonili i oławianie zdołali odrobić straty do stanu 12:13. Gra punkt za punkt trwała do wyniku 17:16 dla TOP. W końcówce seta gospodarze ponownie wypracowali kilkupunktową przewagę. Dobrze grali wszyscy bez wyjątku, łącznie z rezerwowymi Czarnieckim i Marcinkiewiczem. Ostatecznie punkt na wagę zwycięstwa w secie i całym meczu zdobył udanym atakiem ze skrzydła właśnie Marcinkiewicz i TOP mógł zapisać sobie trzy punkty w tabeli. Punkty te dają bolesławieckiej drużynie pozycję lidera.

TOP zagrał w składzie: Piotr Kozłowski (kapitan), Piotr Induła, Sławomir Potocki, Mateusz Świerzewski, Paweł Rutkowski, Dariusz Pierzchalski, Kamil Biczak (libero), Marcin Czarniecki, Wojciech Marcinkiewicz, Krzysztof Wantuch. Trenerem jest Bogusław Mienculewicz.

Główny konkurent bolesławian – Burza Wrocław – również wygrał 3:0 (na wyjeździe w Górze), ale zdobył mniej tzw. małych punktów i jest obecnie drugi. Trzecią lokatę zajmuje Pogoń, a ostatnią Olavia.

Już w najbliższą sobotę, 2 lutego, bolesławian czeka trudniejsze zadanie. TOP zagra u siebie z Pogonią Góra. W rundzie zasadniczej nasz zespół rozegrał z górzanami dwa 5-setowe pojedynki. W jednym zwycięstwo odniósł TOP, w drugim Pogoń. W grupie drużyn walczących o bezpośredni awans do III ligi są cztery zespoły: TOP Bolesławiec, Burza Wrocław, Pogoń Góra i Olavia Oława. Dwie spośród tych drużyn awansują.

Sobotni mecz odbędzie się w sali Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jana Pawła II. Początek spotkania o 17:00. TOP serdecznie zaprasza na mecz i prosi o gorący doping.