Rusza konkurs „Portret Rodziny Europejskiej”

Rusza konkurs „Portret Rodziny Europejskiej”
fot. Marcin Zabawa Lidia Geringer de Oedenberg ogłasza konkurs „Portret Rodziny Europejskiej”. Autorzy najciekawszych prac pojadą do Parlamentu Europejskiego.
istotne.pl konkurs, lidia geringer de oedenberg, parlament europejski, lid

Familia Unii Europejskiej liczy już 27 członków. 1 maja 2008 roku Polska będzie obchodzić czwartą rocznicę przystąpienia do UE. Z tej okazji Lidia Geringer de Oedenberg zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Portret Rodziny Europejskiej”. Autorzy najciekawszych prac pojadą do Parlamentu Europejskiego, a wszystkie wyróżnione portrety zostaną pokazane na wystawie zorganizowanej w związku z obchodami Dnia Unii Europejskiej – 9 maja 2008.

Dynastię Unii Europejskiej założyło sześć państw. Z czasem ród się powiększał i w tej chwili liczy już 27 członków. Jak w każdej rodzinie są w nim dziadkowie (założyciele rodu), są też dzieci starsze, młodsze i te całkiem malutkie. Są duzi i mali, bogaci i biedni, z południa i z północy kontynentu. Wyznają różne religie, mają różne tradycje, stroje, kulinaria, typ urody. Różnią się od siebie, ale łączą ich wspólne idee i to, że chcą być razem. Stwórz podobiznę familii UE w formacie plakatowym (B1). Narysuj, namaluj, wyhaftuj, sfotografuj, zrób kolaż, wycinankę, słowem, forma i środki dowolne. Pobudź tylko swoją wyobraźnię. Organizatorzy czekają na ciekawe i nowatorskie pomysły!

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które nie były jeszcze w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg i które ukończyły 16 lat. Prace, koniecznie z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych, przyjmowane będą do 1 kwietnia.

(informacja biuro poselskie Lidii Geringer de Oedenberg/GA)

Zobacz także

Regulamin konkursu