Logo gazety „Głos Bolesławca”
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl 3977 bolesławiec

Reklama

Jedną z większych szkół w naszym mieście jest Zespół Szkół Mechanicznych, popularny "Mechanik". Tradycją tej szkoły jest uroczyste przyjęcie w poczet uczniów pierwszoklasistów.
Dzień Pierwszoklasisty był w tym roku 14 września. Jak zawsze w części oficjalnej przedstawiciele wszystkich dziewięciu klas pierwszych (trzech technikum i sześciu szkoły zawodowej) złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zobowiązali się rzetelnie uzupełniać swoje uczniowskie obowiązki, godnie reprezentować szkołę w środowisku.
Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą jak zawsze przygotowali uczniowie z klasy V TM.
Wystraszeni pierwszoklasiści bardzo szybko przekonali się, że jest to przede wszystkim świetna zabawa. Liczne konkursy zadecydowały o wyłonieniu zwycięzców. Tym razem byli to uczniowie z klasy I TM.
Wszystkim uczniom "Mechanika"aw szczególności pierwszoklasistom – życzę najwyższych ocen i promocji do klas wyższych.

Reklama