Siatkarze TOP nareszcie wygrali

Siatkarze w czasie meczu
fot. istotne.pl To był mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli rozgrywek II ligi siatkówki. Drużyny z Bolesławca i Poznania grały już raz ze sobą. W ubiegłym roku TOP przegrał w Poznaniu 2:3. W sobotę bolesławianie zrewanżowali się, odwracając poprzedni wynik i pokonując UKS Tele Puls Budowlankę Poznań 3:2.
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

Pierwszy set toczył się pod dyktando zespołu TOP. Goście tylko raz zdołali doprowadzić do remisu i popełniali dużo błędów. Kilka piłek po ich atakach trafiło w siatkę, bądź wyszło w aut. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20 dla TOP.

Pod koniec drugiego seta rozegrali się goście. Kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:20 było wiadomo, że tego seta nie będzie łatwo wygrać. Brak skupienia i błędy przy rozgrywaniu piłek spowodowały, że TOP przegrał drugiego seta 22:25.

W trzecim secie od prowadzenia rozpoczęli bolesławianie. 5:1, 10:7, 20:16 – to rezultaty poszczególnych momentów seta. Do samej jego końcówki TOP skutecznie atakował i blokował rywali. Pod koniec seta zrobiło się bardzo nerwowo, gdyż obydwie drużyny zaczęły lawinowo popełniać błędy. Piłki autowe i brak asekuracji w grze TOP spowodowały, że rywalom brakowało tylko dwóch punktów do stanu remisowego. Na szczęście błędy w zagrywce gości pomogły w zwycięstwie bolesławianom. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:21 dla TOP.

W czwartym secie zwycięstwo odnieśli Poznaniacy. Po stronie TOP był wyraźnie widoczny brak skutecznego rozgrywającego. Wystawiane do ataku piłki były niedokładne. Złe wystawianie powodowało zbyt lekkie ataki, bądź oddawanie piłki "za darmo". Oprócz tego zauważalny był brak asekuracji graczy blokujących ataki gości. Kilka punktów TOP stracił w efekcie tzw. "kiwek" przeciwników. Czwartego seta TOP przegrał 19:25.

Piąty, rozstrzygający set był niezwykle emocjonujący. Zespoły walczyły punkt za punkt. Przy ogłuszającym dopingu publiczności zespół z Bolesławca zdołał wywalczyć dwupunktową przewagę 14:12 i nie oddał jej już do końca. Piąty set zakończył się zwycięstwem TOP 15:13. TOP Bolesławiec pokonał UKS Tele Puls Budowlankę Poznań 3:2.