Juwentus pokonany

Logo gazety „Głos Bolesławca”
istotne.pl 3977 bolesławiec

Jedną z imprez organizowanych w czasie trwania "Dni Bolesławca" był turniej piłkarski dla drużyn podwórkowych, niezrzeszonych dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Ilość zgłoszonych drużyn przeszła oczekiwania organizatorów (MOSiR i BKS). W rozgrywkach wzięło udział 30 zespołów podzielonych na dwie grupy wiekowe: młodsza do V klasy – 8 drużyn i starsza VI-VIII klasa – 22 drużyny. Razem ponad 200 młodych piłkarzy. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym tzn. przegrywający zespół odpadał. W finale grupy młodszej FC King pokonał FC Piast 2 : 0. Obie bramki zdobył Marcin Śmigielski. Obok niego w zwycięskiej drużynie wystąpili: Piotr Czarniecki, Wojtek Pawłowicz, Tomek Ruchała, Łukasz Miżdal, Grzegorz Witoń, Rafał Szwalowski. trzecie miejsce dla Nordis Bank.
W grupie starszej o prymat walczyli: Banda Św. Mikołaja i Juwentus Turyn. "Słynni" Włosi zostali pokonani 2 : 0. Bramki dla Bandy zdobyli: Jakub Wołyński i Marek Sienkiewicz. Zwycięzców reprezentowali jeszcze: Łukasz Cel, Jarek Solski, Mariusz Rościszewski, Krzysztof Miżdal, Kamil Abramowicz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodycze, a zwycięskie drużyny piękne puchary i piłkę ufundowaną przez trenera I drużyny BKS-u Józefa Kawałko.
Bardzo udana impreza, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Z okazji "Dni Bolesławca" Ognisko TKKF "Nowe Śródmieście" zorganizowało w Hali Sportowej JW 4355 zawody sportowe w Badmintonie i tak: 1/ kat. juniorów młodszych, dziewczęta: I miejsce – Natalia Palacz, II – Paulina Palacz, III – Jolanta Kraube, chłopcy -I miejsce – Jacek Jaworski, II – Łukasz Wołowicki, III Maciek Uziembło -wszyscy zawodnicy ze SP nr 5 w Bolesławcu!
2/ kat. młodzieżowa, chłopcy: I miejsce – Grzegorz Lach z LO B-c, II – Marcin Szekliński ZSH B-c, III – Maciek Uziembło SP nr 5 B-c.
Jednocześnie informujemy, że: w spartakiadzie Regionalnej w Cieplicach z dniach 7 – 9.06 1996 r. w turnieju indywidualnym badmintona Tomasz Bartoszek zajął I miejsce, a w turnieju III Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Badmintonie, które odbyły się 7.06.96 Natalia Palacz zajęła V miejsce!