Kolejne sukcesy rajdowców z BC Rally Team

BC Rally Team: Łukasz Rewers i Leszek Latarowski
fot. arch. Łukasza Rewersa Zespół Leszek Latarowski/Łukasz Rewers zajął 1 miejsce w klasie IV i 3 lokatę w klasyfikacji generalnej, a ekipa Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus była druga na KJS Jesień 2016.
istotne.pl 183 rajd, bc rally team

Łukasz Rewers z teamu Leszek Latarowski/Ł. Rewers:

Po chwilowej przerwie zawitaliśmy z Audi 80 Quattro na KJS Jesień 2016 – Memoriale Katarzyny Czypionki AZT Zgorzelec. Impreza była podzielona na dwa dni. [...] Jak to zwykle bywa, coś zawsze jest nie tak; problemy natury papierkowej. Po intensywnej burzy mózgów udało nam się wystartować. Start ok. 15:00, koniec ok. 19:00. Po pierwszym etapie zajmowaliśmy 3 miejsce. Kluczem do sukcesu okazały się świetnie dobrane opony szutrowe. Kolejny dzień: 3 próby przejeżdżane 3-krotnie. Po pierwszej pętli Leszek Latarowski czuje już opony i zaczynamy poprawiać czasy i nanosić poprawki w opisie. Okazało się, że idziemy jak burza i znajdujemy się w czołówce. Na kolejnych próbach odrabialiśmy od 2 do 6 sekund. Sam rajd błotnisty, dziurawy, szybki – w sam raz dla naszej topornej „babci-audi”. Żadnego kapcia, zero błędów i udało się wywalczyć 1 miejsce w klasie IV i 3 lokatę w klasyfikacji generalnej.

BC Rally Team: Łukasz Rewers i Leszek LatarowskiBC Rally Team: Łukasz Rewers i Leszek Latarowskifot. archiwum Łukasza Rewersa

Wojciech „Rozi” Rozmus, połowa duetu Grzegorz Kunka/W. Rozmus:

Sezon dobiegł końca dla naszego klubu, ale ostatnie dwa weekendy października były bardzo intensywne. Pojawiamy się na Baja Inter Cars Szprotawa–Żagań, tu jesteśmy częścią zespołu naszego klubowego kolegi Krzyśka Michrowskiego, jadącego Jeepem Wranglerem w klasie S1+3000, który startował w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych i był pilotowany przez Michała Wiśniewskiego. Załoga ukończyła rajd na 6 pozycji, ale w jej zasięgu było 2–3 miejsce.

Teraz wracamy na nasze podwórko. Meldujemy się w Zgorzelcu na Memoriale Katarzyny Czypionki i KJS/DMO Jesień 2016 Noc Świętojańska. BC Rally pojawia się z trzema załogami:

• Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus, kl. IV, BMW e30
  • Leszek Latarowski/Łukasz Rewers, kl. IV, Audi 80
  • Krzysztof Michrowski/Elian Biskupski, kl. III Citroën Saxo.

Pierwszy dzień to zapoznanie plus Memoriał. Próby odbyły się późnym wieczorem w gminie Sulików. Organizatorzy postawili na nawierzchnie szutrowe, luźne i w miarę techniczne. W pierwszym dniu tylko jedna nasza załoga zdobyła pierwsze miejsce: Grzegorz Kunka jadący z Wojciechem Rozmusem; Krzysiek z Elianem pierwszy etap ukończyli na czwartym miejscu [...].

Drugi dzień składający się z trzech prób przejeżdżanych trzykrotnie – oczywiście, nawierzchnia szutrowo-betonowo-błotna. Warunki, jakie panowały, to czasami istny off-road. Techniczne i szybkie próby dawały nam frajdę z jazdy i ostrą rywalizację, w której jak zawsze liczą się setne sekund.

Atmosfera – jak zawsze wśród zawodników – przyjacielska. Warto wspomnieć o członkach naszego klubu, którzy też zabezpieczali i sędziowali na odcinkach.

Weekend był jednym z lepszych w sezonie, bo aż trzy załogi zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Ten sezon nie był sezonem marzeń […], ale mamy nadzieję, że w 2017 r. znowu się spotkamy na rajdowych trasach. Wyniki:

• Latarowski/Rewers – 1
  • Kunka/Rozmus – 2, 1 w Memoriale Katarzyny Czypionki
  • Michrowski/Biskupski – 3.

Pod koniec sezonu ekipa Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus ma na koncie 28 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w klasie IV.