WOŚP zagrała na bolesławieckim rynku

WOŚP zagrała na bolesławieckim rynku
fot. WOŚP Wyjątkowo 13 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się na bolesławieckim rynku. Organizatorzy obawiali się, czy pogoda dopisze. Ciepły i słoneczny dzień pozytywnie wpłynął na pogodę ducha bolesławian. Podczas kwest i licytacji udało się zebrać ok. 37 tys. złotych.
istotne.pl wośp

W niedzielne południe na scenie ustawionej w rynku rozpoczęły się występy zespołów. Pojawili się m.in. zespół instrumentalny Orbital, Orkiestra Dęta Bolesławiec, zespół Jutrzenka, zespół taneczny Canon, uczniowie szkoły muzycznej Yamaha, a także wrocławska grupa Solas An Lae, która zademonstrowała taniec irlandzki.

W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje przedmiotów podarowanych przez bolesławian. Koncert i licytacje poprowadzili Elżbieta Tor, Adam Krajewski i Andrzej Żurek.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Obok sceny były rozstawione namioty. W mniejszym czekała żołnierska grochówka, w większym można było wziąć udział w loterii fantowej, zamówić "śpiewający telegram", przetestować kosmetyki firmy Avon, bądź spróbować ciasta przygotowanego przez uczniów bolesławieckich szkół.

Bolesławiecki sztab ocenia tegoroczny finał orkiestry jako udany. W organizację 13 finału zaangażowało się ponad 120 wolontariuszy. "Żałuję, że w tym roku nie mogliśmy być w sali Liceum Ogólnokształcącego" powiedział serwisowi Boleslawiec.org szef bolesławieckiego sztabu orkiestry Zdzisław Abramowicz. "Ludzie reagowali bardzo ciepło i entuzjastycznie, nie było negatywnych incydentów. Gdyby finał odbywał się sali LO, z pewnością udało by się uzbierać więcej pieniędzy" dodał Zdzisław Abramowicz. Finał jednak nie mógł się odbyć w sali, ponieważ nie jest ona w najlepszym stanie.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Celem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zbiórka pieniędzy na wczesną diagnostykę i leczenie różnorodnych schorzeń u dzieci. Według niedzielnych danych WOŚP zebrała już ponad 23 mln złotych.

Zobacz także

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy