Czy wiecie, że...

Logo gazety „Głos Bolesławca”
istotne.pl 3977 bolesławiec

Drużyna BKS-u w następnych czterech meczach mistrzowskich zdobyła tyko 3 punkty i zajmuje 6 miejsce w tabeli rozgrywek.
Po wyleczeniu kontuzji kolana powrócił do drużyny Piotr Rosik strzelając 5 bramek w ostatnich trzech meczach.
Stanisław Zapiór kapitan, zawodnik i trener piłkarzy BKS-u w jednej osobie rozegrał już 420 meczów mistrzowskich, a w spotkaniu ze Spartą Ziębice zdobył jedną dla naszej drużyny bramkę. Brawo !
25 czerwca meczem ze Śląskiem Wrocław P. Stanisław Zapiór postanowił zakończyć swoją karierę zawodnika i poświęcić się trenowaniu młodszych piłkarzy. Serdecznie zapraszam w imieniu Klubu BKS na spotkanie, które odbędzie się w Bolesławcu na stadionie przy ulicy Spółdzielczej.
20.04. w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim piłkarze BKS-u zmierzyli się z Karkonoszami Jelenia Góra wygrywał po dogrywce 2:1. Rozstrzygającą bramkę zdobył w ostatniej minucie dogrywki Dariusz Halka.
Trwają rozgrywki piłkarskie juniorów i trampkarzy. Juniorzy starsi wygrali na wiosnę wszystkie pięć spotkań i prowadzą w tabeli rozgrywek z przewagą
4 punktów nad drugą drużyną. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny jest Marcin Grzegorzewski, zdobywca 16 bramek. Juniorzy młodsi wygrali 4 mecze (na pięć) popisując się bardzo dobrą skutecznością (ponad 100 bramek). Najskuteczniejszy to Sergiusz Berendt, 31 bramek! Trampkarze grają ze zmiennym szczęściem i zajmują miejsce w środku tabeli.
Marcin Graczyk trampkarz drużyny młodszej w ostatnich meczach zdobył 11 goli, w tym trzy razy po 3 w jednym meczu.
Do kadry Jeleniej Góry z drużyny juniorów powołani zostali Sebastian Tylutki, Daniel Giza, Łukasz Popek, Paweł Woźniak, Bartłomiej Kubica, Sergiej Berendt i wezmą udział w turnieju makroregionu Dolny Śląsk w dniu 14.05.
Bramkarz drużyny juniorów Wojciech Młocek już 400 minut gry na boisku broni skutecznie bramki BKS-u nie pozwalając strzelić sobie gola.
Wygrywając rozgrywki szkół średnich w piłce nożnej uczniowie Technikum Mechanicznego zakwalifikowali się do dalszych gier z drużynami województwa jeleniogórskiego. Tu kolejno pokonali Lwówek 3:1 i Kamienną Górę 2:1 i 2:2 osiągając finał. Ambitnej drużynie i nauczycielowi prowadzącemu p. J. Sobczakowi gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o miano najlepszej drużyny piłkarskiej szkól średnich.