Siatkarze TOP przegrali w Szczecinie

Siatkarze TOP Bolesławiec
fot. istotne.pl Porażką zespołu z Bolesławca zakończył się mecz 12 kolejki II ligi siatkówki mężczyzn. Spotkanie rozegrano w sobotę o godz. 11.00 w Szczecinie. Drużyna Morza Bałtyk Szczecin udowodniła, że jest zespołem lepszym i pokonała TOP Bolesławiec 3:0 w setach.
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

Pierwszy set TOP przegrał 16:25. Mała liczba punktów zdobyta przez bolesławian nie oznacza, że nasi siatkarze oddali go bez walki. Ataki gospodarzy były skutecznie przyjmowane, lecz po raz kolejny brakowało dobrego rozegrania i skutecznego ataku.

W drugiej odsłonie meczu TOP się zmobilizował i oba zespoły walczyły punkt za punkt. Dopiero po 20 punkcie zawodnicy ze Szczecina zaczęli zdobywać przewagę. Drugi set, mimo że przegrany 20:25, był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu siatkarzy TOP.

W trzecim secie trener TOP dał szansę gry wszystkim zawodnikom. W tym secie boleslawianie zagrali najgorzej. Przegrali go 15:25, zaś cały mecz 0:3 i nadal pozostali na ostatnim miejscu w tabeli rozgrywek.

Wyjazdowy mecz siatkarzy TOP z inicjatywy gospodarzy został przeniesiony na godzinę poranną. Aby być tam na czas zawodnicy z Bolesławca musieli wyjechać już o 4.00 nad ranem. Jak okazało się na miejscu, późniejsza godzina rozgrywek była zarezerwowana dla zespołu trzecioligowego. Na ogół to właśnie drugoligowe drużyny grają po meczach ligi niższej.

Nie wiadomo, czy wczesna pora rozegrania meczu w Szczecinie i zmiana kolejności rozgrywek II i III ligi miały w jakiś sposób utrudnić występ siatkarzom z Bolesławca. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Boleslawiec.org TOP Bolesławiec rozważa wystosowanie protestu w tej sprawie.