Królewska gra

Logo gazety „Głos Bolesławca”
istotne.pl 3977 bolesławiec

W kwietniu w Klubie Szachowym przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury rozegrano mistrzostwa naszego miasta w szachach.
Startowało 31 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród juniorów, gdzie uczestniczyło 12 osób, bezkonkurencyjny okazał się Jacek Parpura zdobywca 11 pkt w 11 partiach. Następne miejsca zajęli Piotr Wańtuch 10 pkt, Sebastian Podlasek 7,5 pkt, Remigiusz Czernia 7 pkt, Zdzisław Żółtański 7 pkt.
W grupie seniorów, gdzie uczestniczyło 19 osób, tytuł mistrza Bolesławca zdobył Paweł Wodas gromadząc 16 pkt na 18 możliwych, drugie miejsce zajął Zbigniew Kazimierski także 16 pkt, trzecim był Andrzej Kędzia z 15 pkt.
Następne miejsca zajęli Sławomir Graff – 14 pkt, Zbigniew Humenny – 13,5 pkt, Jan Zatylny – 11,5 pkt, Henryk Majchrzak – 11 pkt. Miejsce 19 zajęła jedyna uczestniczka mistrzostw pani Stanisława Kozubek. Wyższe kategorie szachowe w tych mistrzostwach uzyskało 3 juniorów i 6 seniorów.
Organizatorem turnieju mistrzowskiego był Zbigniew Kazimierski, który w imieniu zawodników i swoim wyraża uznanie i podziękowanie sponsorom za ufundowane nagrody.
"Ceramika Artystyczna" Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu ufundowała 6 ozdobnych wazonów i 6 talerzy z napisem "Szachowe Mistrzostwa – Bolesławiec'95".
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Rolnik" w Bolesławcu przeznaczyło na nagrody wartościowe książki oraz dla 19 szachistów całoroczne 10% zniżki na zakup towarów w sklepie tej firmy.
Gratulując zwycięzcom zapraszam wszystkich amatorów tej pięknej gry do Klubu Szachowego.