Bonitex dla miasta

Logo gazety „Głos Bolesławca”
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl 3977 bolesławiec

Reklama

Prezentowaliśmy naszym Czytelnikom Zakłady Tkanin Technicznych "BONITEX" S.A. w Bolesławcu w marcowym numerze "Głosu". Ten nowoczesny zakład produkcyjny stał się chlubną wizytówką miasta. Trafił na listę ogólnopolską NFI obok "Wizowa", "Ampułek" i PZZ, a to wystarczająca wizytówka kondycji ekonomicznej i rangi przedsiębiorstwa.
Dziś kilka informacji o pomocy świadczonej miastu i placówkom służby zdrowia w skali pozalokalnej. Na uwagę zasługuje współpraca zakładu z Centrum Onkologii we Wrocławiu w oparciu o stałą umowę. Dodajmy, że w tej placówce naukowo-badawczej i leczniczej byli operowani pracownicy "Bonitexu". Jednorazowa dotacja 40 milionów starych złotych nie zamknęła sprawy: w perspektywie planuje się dalszą znaczącą pomoc materialną. Dodajmy, że zatrudnione w fabryce kobiety będą poddawane profilaktycznym badaniom onkologicznym i w razie potrzeby hospitalizowane. "Bonitex" pomógł również bolesławieckiemu szpitalowi w zakupie specjalistycznej aparatury, nie odmówił też finansowego wsparcia szpitalowi u sąsiadów zza miedzy we Lwówku Śl.
To zarazem wzorowy sponsor i mecenas lokalnej oświaty: nie poskąpił 50 mln. zł na remont dachu I LO, wesprze II Liceum, fabryczna ekipa remontowa pomagała w remoncie Technikum Mechanicznego. Lista petentów proszących o wsparcie finansowe wydłużyła się o Wojskową Komendę Rejonową, Komendę Policji /10 mln. zł/, Straż Pożarną /10 mln. zł/ i inne instytucje. Również nasza gazeta otrzymała pomoc pieniężną, bo koszty wydania miesięcznika bez przerwy rosną.
A przecież nie można zapomnieć o własnych inwestycjach, modernizacji i dotrzymaniu kroku postępowi technicznemu, bo konkurencja nie śpi. Pora na oddanie do użytku zakładowego laboratorium i zakup nowoczesnych urządzeń z importu w cenie... 2,5 miliarda zł za jeden egzemplarz. To daje wyobrażenie o skali problemów. Dyrektor Tadeusz Nakonieczny hołduje zasadzie: "Jesteśmy w Bolesławcu i służymy miastu", a ten lokalny patriotyzm oznacza otwarcie zakładowej kasy także dla środowiskowych potrzeb, których coraz więcej i więcej...

Reklama