„Elektryczni” ulegli na wyjeździe Sobieskiemu Żagań 0:3

BTS Elektros
fot. istotne.pl Po przerwie świąteczno-noworocznej bolesławieccy siatkarze wrócili na parkiet. W tę sobotę – w wyjazdowym spotkaniu – „Elektryczni” zmierzyli się z Sobieskim Żagań.
istotne.pl 183 bts bolesławiec

W pierwszym meczu w nowym roku podopieczni Marcina Sobczyszyna rywalizowali na wyjeździe z ekipą Sobieskiego Żagań, która po 12 kolejkach zajmowała czwartą pozycję w tabeli 4 grupy II ligi. (Nasi plasowali się na 8 pozycji).

Aktualizacja 2017-01-07 17:25

Po bardzo wyrównanym secie ekipa gospodarzy prowadziła 1:0. „Elektryczni” przegrali tę partię do 23.

Aktualizacja 2017-01-07 17:55

Początek drugiej odsłony znowu był bardzo wyrównany. W pewnym momencie jednak gospodarze odskoczyli rywalom na 6 oczek. Bolesławianie próbowali gonić siatkarzy Sobieskiego Żagań, ale mimo dobrej gry w końcówce i ta partia, po zepsutej zagrywce jednego z naszych, padła łupem żaganian (do 21).

Aktualizacja 2017-01-07 18:25

W trzeciej partii przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać większej przewagi. Wreszcie na prowadzenie wyszli przyjezdni, którzy przez jakiś czas utrzymywali 2–3-punktową przewagę. Niestety, w końcówce ekipa z Żagania doszła zawodników z Miasta Ceramiki i wygrała tego seta do 23, a cały mecz 3:0.

Wyjazdowy mecz – po raz pierwszy! – był transmitowany na facebookowym profilu Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego.