Ze sportu gminnego

Logo gazety „Głos Bolesławca”
istotne.pl 3977 bolesławiec

Dnia 25 marca 1993 roku w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych młodzieży szkolnej, zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli 800 m dziewcząt – Falgier Wioleta z Żeliszowa; chłopców – Głodek Jerzy z Kruszyna; 1000 m dziewcząt – Olchowa Anna z Trzebienia; chłopców – Skiba Bogdan z Brzeźnika; 1500 m dziewcząt – Łój Anna z Bolesławca; chłopców – Mularczyk Łukasz z Kruszyna.
W nieoficjalnej punktacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kruszyna przed Szkołą Podstawową nr 5 z Bolesławca. W dniu 25 kwietnia br. nastąpiła inauguracja rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich o Mistrzostwo klasy "C". Przed inauguracją rozgrywek w dniu 18 kwietnia na boisku sportowym w Łące odbył się Turniej Piłki Nożnej klasy "C. W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Wygrała drużyna z Łąki przed Trzebieniem i Łaziskami. Tabela kl. "C" po rundzie jesiennej sezonu 1992/93 przedstawia się następująco:
1. LZS Łąka 1024:3;
2. LZS Żeliszów 7 29:17;
3. LZS Łaziska 5 2:15;
4. LZS Wykroty 4 13:22;
5. LZS Brzeźnik 3 7:7;
6. LZS Rakowice 1 8:19.
Dnia 3 kwietnia 1993 roku odbył się "Otwarty Turniej Tenisa Stołowego" w Żeliszowie. Turniej rozgrywany był z podziałem na kategorie wiekowe, w których zwyciężyli: juniorzy młodsi l/Król Marek z Żeliszowa 2/ Grabowa Mariusz z Żeliszowa 3/ Buchowski Marek z Żeliszowa, juniorzy: 1/ Giza Kamil z Bolesławca 2/ Dobrzański Grzegorz z Żeliszowa 3/ Sawicz Adrian z Bolesławca, juniorki: 1/ Żugaj Joanna z Żeliszowa 2/Król Joanna z Żeliszowa 3/ Szpunar Maria z Żeliszowa, seniorzy: 1 / Tomczyk Robert z Bolesławca 2/ Król Krzysztof z Żeliszowa 3 3/ Drozdek Marek z Bolesławca open: 1/ Giza Kamil z Bolesławca 2/ Filist Jarosław z Bolesławca 3/ Król Krzysztof z Żeliszowa. W turnieju wzięło udział 65 zawodników i zawodniczek. Turniej zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy Rady Gminnej LZS i Ludowego Zespołu Sportowego w Żeliszowie.