Bolesławiecka badmintonistka odniosła sukces

Krystyna Szwajkowska
fot. K. Szwajkowska W miniony weekend w Krakowie odbyły się oficjalne mistrzostwa Polski w badmintonie. W zawodach brała udział bolesławianka Krystyna Szwajkowska. W efekcie rozgrywek indywidualnych, zawodniczka z Bolesławca znalazła się w ósemce najlepszych badmintonistek w Polsce.
istotne.pl 0 badminton, krystyna szwajkowska

Do rozgrywek indywidualnych przystąpiły 32 najlepsze zawodniczki z całego kraju. W pierwszym meczu Krystyna Szwajkowska zmierzyła się z Agatą Świst, reprezentującą UKS Kiko Zamość. Ten pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem bolesławianki 11:2 i 11:8.

W kolejnym meczu nie było już tak łatwo. Zawodniczka z Bolesławca znalazła się bowiem wśród 16 najlepszych badmintonistek, które awansowały z gier wcześniejszych. Tym razem przeciwniczką bolesławianki była Agata Rzepczyk, zajmująca 2 miejsce w rankingu Polskiego Związku Badmintona.

Mecz zaczął się od zdecydowanej przewagi naszej zawodniczki. Jednak przy stanie 9:2 dla bolesławianki jej gra przestała być skuteczna. Rywalka zaczęła odrabiać straty, aż duża przewaga stopniała do stanu remisowego 9:9. Szczęśliwie set zakończył wygraną naszej zawodniczki 11:9.

W drugim secie lepszą zawodniczką okazała się Agata Rzepczyk, która pewnie pokonała bolesławiankę 11:2. Po dwóch rozegranych setach było 1:1. W trzecim secie Krystyna Szwajkowska nie dała szans przeciwnicze i pokonała ją wynikiem 11:4.

W drugim dniu zawodów nasz zawodniczka zmierzyła się z Małgorzatą Kurdelską z AZS Warszawa. Niestety tego spotkania nie udało się bolesławiance wygrać. Przegrała oba sety do 3 i do 4. Wyczerpujące pojedynki z dnia poprzedniego miały zapewne wpływ na siły naszej zawodniczki.

Mimo tego występy Krystyny Szwajkowskiej należy uznać za sukces. Nasza zawodniczka jest bowiem jedną z ośmiu najlepszych badmintonistek w Polsce.