Bolesławieccy karatecy z 9 medalami Lubin Cup

istotne.pl 183 top bolesławiec, karate, robert bieliński

7 października w Lubinie odbył się turniej karate Lubin Cup 2017, w którym udział wzięli zawodnicy z 6 dolnośląskich klubów. Miasto Ceramiki reprezentowało 9 karateków z klubu TOP Bolesławiec: Radek Burdzy, Mikołaj Olek, Jakub Skóra, Filip Matusiewicz, Maciej Graczyk, Adam Rosiński, Marcin Żebrowski, Michał Bieliński oraz Wiktor Małkowski.

W pierwszym turnieju po wakacyjnej przerwie podopieczni Roberta Bielińskiego wywalczyli aż 9 medali, w tym 2 złote i 2 srebrne. Złoto zdobyli: Radosław Burdzy oraz Maciej Graczyk w konkurencji technicznej (kihon). Srebrne krążki przypadły: Marcinowi Żebrowskiemu w walce (kumite) w kategorii open i Jakubowi Skórze w kihon.

Brąz w kumite w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Mikołaj Olek, Adam Rosiński, Marcin Żebrowski, Michał Bieliński, Wiktor Małkowski

– Na wyróżnienie zasługuje również Filip Matusiewicz, który po trzech trudnych walkach musiał ulec zawodnikowi z Lubina w walce o trzecie miejsce – mówi trener Robert Bieliński.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.