BKS gromi Spartę 9:1

istotne.pl 4 sparta zebrzydowa, bks bolesławiec

Prezent urodzinowy w postaci wysokiego zwycięstwa sprawili kierownikowi drużyny – Leszkowi Markowskiemu zawodnicy BKS Bolesławiec. W niedzielnym meczu 8 kolejki jeleniogórskiej okręgówki BKS podejmował Spartę Zebrzydowa. Mecz był jednostronnym widowiskiem. Gospodarze przeważali od pierwszych minut i udokumentowali to już w 4 minucie trafieniem Adriana Kuleszy. Ten sam zawodnik, w 11 minucie, podwyższył strzałem głową na 2:0.

BKS gromi Spartę 9:1BKS gromi Spartę 9:1fot. MZ

W 24 minucie kompletowanie hat-tricka rozpoczął Adrian Biały, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza. Jednak na kolejne gole zawodnik musiał poczekać do drugiej połowy. Do przerwy trzeciego swoją trzecią bramkę zdobył popularny Kaczor, który bezbłędnie wykorzystał asystę Oliwiera Gasiaka. W 37 minucie na bramkę Sparty uderzał z rzutu wolnego Krzysztof Lisowski. Piłkę, po rykoszecie, podbił jeszcze Krystian Smolarek i było już 5:0. Przed samą przerwą kapitalnym uderzeniem (bez przyjęcia) popisał się Adrian Kulesza i było 6:0.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, ale BKS nadal dominował na boisku. W 58 minucie podbramkowe zamieszanie skutecznie wykorzystał Adrian Biały i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 85 minucie Adrian Kulesza podał do Mirosława Markowskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał golkipera Sparty. 8:0. Minutę później skutecznie na bramkę uderzył Adrian Biały. To był 3 gol tego piłkarza i 9 dla BKS-u w tym meczu.

W 89 minucie arbiter spotkania dopatrzył się faulu w interwencji bramkarza BKS – Tomasza Kargula i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marek Kumoś i pewnym uderzeniem zdobył honorową bramkę dla swojego zespołu. BKS – Sparta Zebrzydowa 9:1 (6:0). W następnej kolejce bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Granicą Bogatynia.

Zagłosuj w rankingu na najlepszego piłkarza BKS.