BKS niespodziewanie zremisował w Niwnicach

BKS zremisował w Niwnicach
istotne.pl 4 bks bolesławiec, lzs niwnice

To nie tak miało wyglądać powie o niedzielnym spotkaniu kibic BKS-u. Bolesławianie niespodziewanie zremisowali w Niwnicach z tamtejszym LZS-em, wyrywając remis w samej końcówce spotkania. W poprzedniej rundzie na swoim terenie BKS pokonał tego samego rywala 4:0. W niedzielę w Niwnicach padł remis. Podział punktów nastąpił po ogólnie słabym widowisku, w którym goście atakowali, natomiast gospodarze (chwilami) rozpaczliwie się bronili, wybijając piłkę gdzie popadnie. W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. BKS atakował, ale strzałów było jak na lekarstwo.

BKS niespodziewanie zremisował w NiwnicachBKS niespodziewanie zremisował w Niwnicachfot. MZ

Warte odnotowania było uderzenie Mirosława Markowskiego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy. Zespołowi z Bolesławca na nierównym boisku grało się źle. Zawodników i działaczy BKS do pasji doprowadzały także kontrowersyjne decyzje arbitra, który np. nie widział zagrań ręką zawodników gospodarzy w polu karnym.

Niedzielny mecz rozkręcił się dopiero pod koniec drugiej połowy, po tym, jak na prowadzenie wyszły Niwnice. Miejscowi wykorzystali rzut karny w 80 minucie, a na listę strzelców wpisał się Damian Koman. Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. W samej końcówce meczu (88 minuta), po ładnej akcji lewą stroną boiska i zagraniu przez Łukasza Graczyka, gola na 1:1 zdobył, w swoim debiucie w BKS-ie, Krzysztof Dmuchowski. Warto odnotować, że zawodnik w 65 minucie wszedł na boisko, zmieniając Pawła Rissmanna. W doliczonym czasie gry, w polu karnym Niwnic, przewrócony został Łukasz Graczyk, ale arbiter pozostał niewzruszony i na nic zdały się protesty zawodników BKS-u. W Niwnicach BKS zremisował z miejscowym LZS-em 1:1. A już za tydzień bolesławianie podejmą u siebie Chrobrego Nowogrodziec, który w tej samej kolejce wygrał z LZS-em Łaziska 3:1.

Zachęcamy do głosowania w rankingu Najlepszy piłkarz BKS.

Kibiców i sympatyków klubu BKS zachęcamy także do przekazywania 1% podatku na rzecz klubu.

LZS Niwnice: Mateusz Kędzia – Paweł Jasiński (85' Oskar Justynowicz), Łukasz Kędzia (50' Łukasz Karol), Szymon Kobylak, Damian Koman (żk), Rafał Mierzwa, Szymon Nidrych (77' Jacek Sołoniewicz), Piotr Przygoński (57' Krzysztof Szwajda (żk)), Dawid Ścigan, Mariusz Wilczyński (40' Erwin Krok), Karol Wójcik (żk), (70' Bartłomiej Kruczkowski).

BKS: Dawid Kizyma – Sławomir Dul, Sebastian Tylutki, Krzysztof Janicki, Józef Pietrzak (żk), Oliwier Gasiak (20' Radosław Karpiak), Marcin Szaja, Maciej Zielonka, Łukasz Graczyk, Mirosław Markowski, Paweł Rissmann (65' Krzysztof Dmuchowski).

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z meczu na Facebooku.