Program Dni Ceramiki: zobacz, co się będzie działo!

Program Dni Ceramiki: zobacz, co się będzie działo!
fot. Krzysztof Gwizdała Gwiazdami tegorocznego święta ceramiki będą Manchester, Anna Wyszkoni, Sachiel, Fun Factory i Michał Szpak.

Skrócona wersja programu:

Targi ceramiki i giełda staroci

  • Targi Ceramiki – Rynek – 16-20 sierpnia 10.00-20.00
  • Kiermasz ceramiczny w Ceramice Artystycznej – ul. Kościuszki 23 – 16-20 sierpnia 11.00-18.0
  • Pokazy zdobienia, toczenie oraz lepienia w glinie, poczęstunek dla klientów, zwiedzanie zakładu, rabaty w sklepach – Centrum Ceramiki TYRCZ, ul. Kościuszki 24 b – 18-20 sierpnia 10.00-18.00
  • Giełda staroci – ul. Prusa – 18-20 sierpnia 8.00-17.00

Koncerty

18 sierpnia piątek

  • May The Force – zespół młodzieżowy z BOK – MCC – 19:00 mała scena
  • Manchester – 20.00 duża scena
  • Anna Wyszkoni – 21:00 duża scena

19 sierpnia sobota

  • Mirosław Kuc i przyjaciele – 17.00 mała scena
  • GaDMu Trio „Wielka 8semka” – polskie przeboje – 18.30 mała scena
  • Sachiel – 20:00 duża scena
  • Fun Factory i widowisko laserowe – 21.00 duża scena
  • DJ Maciej Wowk – Muzyczne Party – do 0:00 duża scena

20 sierpnia niedziela

  • Pracownie BOK-MCC – 15.30-18.30 mała scena
  • Koncert finałowy polsko-niemieckich warsztatów muzycznych (gościnnie Marta Podulka) 19.30 mała scena
  • Michał Szpak – 21.00 duża scena

Inne atrakcje

  • Parada otwierająca Święto Ceramiki – piątek 18 sierpnia – 18:00 – ul. Kościelna – Rynek – Sierpnia '80 – Asnyka
  • Otwarcie Święta Ceramiki: przekazanie kluczy do bram Miasta Bractwu Ceramicznemu, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację podczas parady – piątek 18 sierpnia – 19:30
  • Budowa i rozpalenie pieca „Smocze jajo” – happening artystyczny Michała Dziekana – czwartek 17 sierpnia (cały dzień) i piątek 18 sierpnia (17.00-22.00) – Rynek, zielony skwer
  • Ceramiczny Strong Man – Puchar Europy – gość specjalny: Robert „Hardkorowy Koksu” Burneika – sobota 19 sierpnia duża scena 15.00-17.30
  • Pokaz tworzenia szklanych naczyń (Markek Jargiło) – Rynek – 16-20 sierpnia – 10.00-20.00
  • Zakończenie Święta Ceramiki i pokaz sztucznych ogni – niedziela 20 sierpnia – 22.30

Wystawy, happeningi i konferencje

  • Wernisaż wystawy „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej” – piątek 17 sierpnia – 18.00 Galeria „mała Biała” pl. Piłsudskiego 1c; prezentacja wystawy sobota i niedziela 9.00-20.00
  • Konferencja „Rozwój regionu bolesławieckiego w aspekcie wykorzystania surowców ceramicznych i rud miedzi” – piątek 18 sierpnia – 13.00 – Muzeum Ceramiki, ul. Mickiewicza 13
  • Happening „Lustracja konia trojańskiego” Stanisława Bracha z udziałem tancerzy Teatru Avatar – piątek 18 sierpnia – 22.30 Rynek, skwer zielony
  • Wernisaż wystawy „Magia włoskiej ceramiki. Naczynia z Vietri sul Mare” – sobota 19 sierpnia – 19.00 – Muzeum Ceramiki, ul. Kutuzowa 14
  • Wernisaż wystawy 52. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego – piątek 18 sierpnia 16.00 – Rynek, punkt Informacji Turystyczej – zwiedzanie wystawy sobota i niedziela od 10.00 do 18.00
  • Prezentacja twórczości artystów 53. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego – piątek 18 sierpnia 16.00-20.00, zwiedzanie sobota i niedziela 9-20, Rynek hol ratusza

Dla dzieci i młodzieży

  • Warsztaty toczenia na kole garncarskim, malowanie stempelkowe, warsztaty w drewnie, pokaz garncarstwa historycznego, toczenie na kole indyjskim, japońskim i drążkowym kole szprychowym – od piątku do niedziela od 15.00 do 19.00, skwer za BOK – MCC
  • Park Przygody Kulturinsel – piracki statek, gra wodna, drewniane domino, koło szczęścia, szachy – od 12 do 19 w sobotę i niedzielę
  • Teatr Avatar – spektakl dla dzieci pt. „Leśne psoty i kłopoty” – niedziela 14.00, mała scena, pl. Piłsudskiego
  • Festiwal Kolorów – wyrzuty kolorów holi co 15 min., kolorowe wystrzały z gaśnic proszkowych przez specjalny Color Patrol. Gościem specjalnym będzie Gooral – DJ i producent muzyczny – sobota duża scena 17.30-20.00

Sport

19 sierpnia

  • 10.00 Turniej Boule, Turniej Siatkówki Plażowej / Ośrodek Wodno – Sportowy MOSiR, ul. Spacerowa
  • 10.00 Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Squasha / Squashstacja, ul. Garncarska
  • 12.00 Turniej Łuczniczy / Plaża MultiSport Centrum, pl. Popiełuszki
  • 4. Ceramiczny Xtrabike Marathon MTB. Organizator: Klub Kolarski Xtrabike Bolesławiec – 9.00 planty nad Bobrem przy wiadukcie kolejowym

20 sierpnia

  • 11.00 Bolesławiecki Bieg po Schodach – „Bieg po Ceramiczną Filiżankę”/ Urząd Miasta (wieżowiec), pl. Piłsudskiego
    12.00 Ceramika Tenis Park Cup / Kort Tenisowy „Leśny Potok” MOSiR, ul. Jeleniogórska

Chronologiczna wersja programu tegorocznych Dni Ceramiki

Środa, 16 sierpnia

10.00-20.00 Rynek Ceramiczny zawrót głowy – Targi Ceramiki
12.00-20.00 Rynek „Szklana przygoda” z Markiem Jargiło – pokaz tworzenia szklanych naczyń

Czwartek, 17 sierpnia

10.00-20.00 Rynek Ceramiczny zawrót głowy – Targi Ceramiki
18.00 Galeria „mała Biała” / pl. Piłsudskiego 1c Wernisaż wystawy „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej”
Cały dzień Rynek, skwer zielony Budowa pieca „Smocze jajo” – happening artystyczny autorstwa Michała Dziekana
10.00-20.00 Rynek „Szklana przygoda” z Markiem Jargiło – pokaz tworzenia szklanych naczyń

Piątek, 18 sierpnia

8.00-17.00 ul. Prusa Giełda Staroci
10.00-20.00 Rynek Ceramiczny zawrót głowy – Targi Ceramiki
10.00-20.00 Rynek „Szklana przygoda” z Markiem Jargiło – pokaz tworzenia szklanych naczyń
13.00 Muzeum Ceramiki – Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13 „Rozwój regionu bolesławieckiego w aspekcie wykorzystania surowców ceramicznych i rud miedzi”- konferencja organizowana przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze
15.00-19.00 Skwer za BOK – MCC „Wioska garncarska” – Miasteczko Animacji Ceramicznych Warsztaty tematyczne: „Arkuszyńscy garnki toczą” – warsztaty toczenia na kole garncarskim / „Stempelek” – warsztaty ceramiczne dla najmłodszych / „Ceramics Memory” – konkurencja z nagrodami / „Biskwitowe szaleństwo” – malowanie stempelkowe / Warsztaty garncarskie rodziny Konopczyńskich / Warsztaty w drewnie z Dariuszem Pawłowskim / Pokaz garncarstwa historycznego grupy artystycznej Loricamos / Ceramiczne Koło Naukowe ASP we Wrocławiu – pokaz toczenia na kole / „Garncarstwo etniczne z Pracownią garncarską z Kamionka Wielkiego” – toczenie na kole indyjskim, japońskim i drążkowym kole szprychowymPark Przygody Kulturinsel – piracki statek, gra wodna, drewniane domino, koło szczęścia, szachy
16.00-18.00 Rynek, punkt DOT „Przed i po” – wernisaż wystawy poplenerowej 52. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu, godz. 16.00Artyści: Pálma Babos/Węgry, Pinar Baklan Önal/Turcja, Peggy Bjerkan/USA, Chia-Yun Liu/Tajwan, Artem Dmytrenko/Ukraina, Piotr Flądro/ Polska, Władysław Garnik/Polska, Adriana Grochal/Polska, Kazimierz Kalkowski/Polska, Agata Marcinkowska/Polska, Moniki Patuszyńskiej/ Polska, Šárka Radová/Czechy, Keka Ruiz-Tagle/Chile, oraz Mateusz Grobelny – komisarz pleneru/Polska
16.00-20.00 Rynek, hol Ratusza „Przed i po” – prezentacja twórczości artystów zaproszonych do udziału w 53. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim w BolesławcuArtyści: Marta Berezhnenko/Ukraina, Anna Chavus/Ukraina, Srinia Chowdhury/Indie, Jane Jermyn/Irlandia, Iga Kalkowska/Polska, Kazimierz Kalkowski/Polska, Ihor Kovalevych /Ukraina, Donata Lesińska/Polska, Marta Małoszyc-Silbert/Polska, Małgorzata Maternik/Polska, Mohamad Soudy/Egipt oraz Mateusz Grobelny – komisarz pleneru/Polska
17.00-22.00 Rynek, skwer zielony Rozpalenie pieca plenerowego „Smocze jajo” – happening artystyczny autorstwa Michała Dziekana
18.00 Start: ul. Kościelna – Rynek – sierpnia 80 – Asnyka „Kobaltowa moda” – parada otwierająca 23. Bolesławieckie Święto Ceramiki
19.00-20.00 Mała Scena, pl. Piłsudskiego May The Force – zespół młodzieżowy, pracownia muzyczna BOK – MCC
19.30 Duża Scena, ul. Asnyka Uroczyste otwarcie 23. Bolesławieckiego Święta Ceramiki: przekazanie kluczy do bram Miasta Bolesławieckiemu Bractwu Ceramicznemu, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację podczas Parady „Kobaltowa moda”
20.00 Duża Scena, ul. Asnyka MANCHESTER – rockowa formacja z Torunia występująca od 10 lat na scenie muzycznej. Od początku swojego istnienia zespół zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem
21.00 Duża Scena, ul. Asnyka ANNA WYSZKONI – jedna z najlepszych polskich wokalistek, w tym roku obchodzi Jubileusz 20-lecia pracy na scenie. Wyśpiewała takie przeboje jak: „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam” oraz „Pan i Pani”
22.30 Rynek, skwer zielony „Lustracja konia trojańskiego” – happening artystyczny autorstwa Stanisława Bracha z udziałem tancerzy Teatru Avatar

sobota, 19 sierpnia

8.00-17.00 ul. Prusa Giełda Staroci
10.00-20.00 Rynek Ceramiczny zawrót głowy – Targi Ceramiki
10.00-20.00 Rynek „Szklana przygoda” z Markiem Jargiło /pokaz tworzenia szklanych naczyń
9.00 – 20.00 Galeria „mała Biała” / pl. Piłsudskiego 1c Wystawa „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej”
9.00-20.00 Rynek, hol Ratusza „Przed i po” – prezentacja twórczoœci artystów zaproszonych do udziału w 53. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno- RzeŸbiarskim w Bolesławcu
10.00-18.00 Rynek, punkt DOT „Przed i po” – wystawa poplenerowa 52. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-RzeŸbiarskiego w Bolesławcu
12.00-19.00 Skwer za BOK – MCC „Wioska garncarska” – Miasteczko Animacji CeramicznychWarsztaty tematyczne: „Arkuszyńscy garnki toczš” – warsztaty toczenia na kole garncarskim / „Stempelek” – warsztaty ceramiczne dla najmłodszych / „Ceramics Memory” – konkurencja z nagrodami / „Biskwitowe szaleństwo” – malowanie stempelkowe / Warsztaty garncarskie rodziny Konopczyńskich / Warsztaty w drewnie z Dariuszem Pawłowskim / Pokaz garncarstwa historycznego grupy artystycznej Loricamos / Ceramiczne Koło Naukowe ASP we Wrocławiu – pokaz toczenia na kole / „Garncarstwo etniczne z Pracowniš garncarskš z Kamionka Wielkiego” – toczenie na kole indyjskim, japońskim i dršżkowym kole szprychowym / „Biskwitowy wiadukt” tworzenie rzeŸby przestrzennej z biskwitów (od 15.00) Park Przygody Kulturinsel – piracki statek, gra wodna, drewniane domino, koło szczęœcia, szachy
19.00 Muzeum Ceramiki – Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14 Wernisaż wystawy „Magia włoskiej ceramiki. Naczynia z Vietri sul Mare” – organizator: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta
17.00 Mała Scena, pl. Piłsudskiego Mirosław Kuc i przyjaciele – koncert
18.30 Mała Scena, pl. Piłsudskiego GaDMu Trio „Wielka 8semka” – największe przeboje polskiej sceny muzycznej (m.in. Z. Wodecki, A. Zaucha, Cz. Niemen i M. Grechuta)
15.00-17.30 Duża Scena, ul. Asnyka Ceramiczny Strong Man – Puchar Europy – goœć specjalny: Robert „Hardkorowy Koksu” Burneika
17.30-20.00 Duża Scena, ul. Asnyka Duża Scena, ul. Asnyka: Ceramics Splash Of Colors 2017 / Festiwal Kolorów – wyrzuty kolorów holi co 15 min., kolorowe wystrzały z gaœnic proszkowych przez specjalny Color Patrol, a także wiele konkursów z nagrodami m.in. na najlepsze zdjęcie udostępniane na FB. Goœciem specjalnym będzie Gooral – DJ i producent muzyczny znany m.in. z przeboju „Karczmareczka”
20.00 Duża Scena, ul. Asnyka SACHIEL – zwycięzcy siódmej edycji programu „Must Be The Music”
21.00 Duża Scena, ul. Asnyka Widowisko laserowe 3D – pokaz efektów specjalnych z użyciem lasera
21.00 Duża Scena, ul. Asnyka FUN FACTORY – legenda muzyki pop dance z lat 90. Majš na swoim koncie œwiatowe hity : „I Wanna B With U”, „Doh Wah Diddy" czy „Celebration”
do 24.00 Duża Scena, ul. Asnyka DJ Maciej Wowk – Muzyczne Party

niedziela, 20 sierpnia

10.00-20.00 Rynek Ceramiczny zawrót głowy – Targi Ceramiki
8.00-17.00 Prusa Giełda Staroci
10.00-20.00 Rynek „Szklana przygoda” z Markiem Jargiło – pokaz tworzenia szklanych naczyń
9.00 – 20.00 Galeria „mała Biała” / pl. Piłsudskiego 1c Wystawa „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej”
9.00-20.00 Rynek, hol Ratusza „Przed i po” – prezentacja twórczości artystów zaproszonych do udziału w 53. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno- Rzeźbiarskim w Bolesławcu
10.00-18.00 Rynek, punkt DOT „Przed i po” – wystawa poplenerowa 52. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu
12.00-19.00 Skwer za BOK – MCC „Wioska garncarska” – Miasteczko Animacji Ceramicznych Warsztaty tematyczne: „Arkuszyńscy garnki toczą” – warsztaty toczenia na kole garncarskim) / „Stempelek” – warsztaty ceramiczne dla najmłodszych / „Strzał w 10!” oraz „Ceramics Memory” – konkurencje z nagrodami / „Biskwitowe szaleństwo” – malowanie stempelkowe / Warsztaty garncarskie rodziny Konopczyńskich / Warsztaty w drewnie z Dariuszem Pawłowskim / Pokaz garncarstwa historycznego grupy artystycznej Loricamos / Ceramiczne Koło Naukowe ASP we Wrocławiu – pokaz toczenia na kole / „Garncarstwo etniczne z Pracownią garncarską z Kamionka Wielkiego”- toczenie na kole indyjskim, japońskim i drążkowym kole szprychowymPark Przygody Kulturinsel – piracki statek, gra wodna, drewniane domino, koło szczęścia, szachy
14.00 Mała Scena, pl. Piłsudskiego Teatr Avatar – spektakl dla dzieci pt. „Leśne psoty i kłopoty”
15.30-18.30 Mała Scena, pl. Piłsudskiego Blok artystyczny pracowni BOK – MCC – wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, pracownie taneczne, pracownia wokalna, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”
19.30 Duża Scena, ul. Asnyka Koncert Finałowy polsko-niemieckich warsztatów muzycznych – gościnnie Marta Podulka
21.00 Duża Scena, ul. Asnyka MICHAŁ SZPAK – charyzmatyczny właściciel jednego z najlepszych głosów polskiej sceny muzycznej. W ubiegłym roku utworem „Color of Your Life” reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji
22.30 Duża Scena, ul. Asnyka Zakończenie 23. Bolesławieckiego Święta Ceramiki – pokaz sztucznych ogni

Imprezy towarzyszące:

  • „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, ul. Kościuszki 23
    16-20 sierpnia 11.00-18.00 kiermasz ceramiczny, prezentacja „Ogrodu Ceramicznego” Cztery pory roku w Magicznym Ogrodzie
  • Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., ul. Kościuszki 11
    16-18 sierpnia 10.00-12.30 zwiedzanie zakładu – poznanie procesu produkcji powstawania ceramiki bolesławieckiej
    16-20 sierpnia 7.00-18.00 sklep firmowy
    16-20 sierpnia 9.00-18.00 kiermasz ceramiczny
    16-20 sierpnia 9.00-18.00 prezentacja i sprzedaż najnowszych limitowanych kolekcji naczyń w nowoczesnych dekoracjach
    18-20 sierpnia 12.00-20.00 „Zdobinki” malowanie ciała stempelkami /punkty: Rynek oraz pl. Piłsudskiego
  • Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych i Pracownia Technologiczna CEWAP zapraszają do zwiedzania:
    Zakładu Wytwarzania Surowców Ceramicznych w Czerwonej Wodzie k/ Węglińca
    – Pracowni Technologicznej Projektowania i Badania Mas Ceramicznych /Bolesławiec, ul. Chopina 15
    16-20 sierpnia 9.00-14.00 Wstęp bezpłatny. Zwiedzanie po wcześniejszym zgłoszeniu pod tel. +48 885 828 532
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu, Galeria „Format”, ul. Sądowa 8
    17 sierpnia 18.00 Wernisaż malarstwa włoskiego artysty Antonio Rainone „Kolory snów”
  • Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14 – dziedziniec muzealny
    18 sierpnia 12.00-18.00, 19 sierpnia 12.00-16.00, 20 sierpnia 11.00-16.00 „Ceramiczny świat zwierząt” – bezpłatne warsztaty rzemieślnicze, wykonywanie mozaik szklanych i ceramicznych, lepienie z gliny
  • Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13 – ogród muzealny
    18-19 sierpnia 12.00-18.00, 20 sierpnia 11.00- 16.00 – bezpłatne warsztaty rzemieślnicze: toczenie na kole, dekorowanie naczyń metodą stempelkową oraz przy użyciu pędzla
  • Wystawy stałe działu Historii Miasta i Działu Ceramiki – wstęp bezpłatny
    17 sierpnia 10.00-16.00, 18-19 sierpnia 10.00-18.00, 20 sierpnia 10.00-16.00
  • Centrum Ceramiki TYRCZ, ul. Kościuszki 24 b 18-20 sierpnia 10.00-18.00 „Piknik z ceramiką” – pokazy zdobienia, toczenie na kole garncarskim oraz lepienie w glinie. W programie liczne atrakcje, m.in. zwiedzanie zakładu (12.00-15.00), poczęstunek dla klientów – pieczone prosie, kiełbaski z grilla. Rabaty w sklepach firmowych
  • 25-lecie Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz, Rynek scena przy „zielonym skwerze”
    19 sierpnia, godz. 12.00-18.00 – Wielkie gotowanie z Charles Daigneault – półfinalistą II edycji programu MasterChef / „Po co komu design?” – konwencja z Magdaleną Gazur
    20 sierpnia, godz. 12.00-14.00 – Pokaz tenisa stołowego talerzami z mistrzem Europy Lucjanem Błaszczykiem, godz. 15.00-17.00 – Gotowanie z firmą Fit Life „Manufaktura na zdrowo”
  • 4. Ceramiczny Xtrabike Marathon MTB. Organizator: Klub Kolarski Xtrabike Bolesławiec
    19 sierpnia 9.00 / planty nad Bobrem przy wiadukcie kolejowym
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu
    19 sierpnia
    • 10.00 Turniej Boule, Turniej Siatkówki Plażowej / Ośrodek Wodno – Sportowy MOSiR, ul. Spacerowa
    • 10.00 Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Squasha / Squashstacja, ul. Garncarska
    • 12.00 Turniej Łuczniczy / Plaża MultiSport Centrum, pl. Popiełuszki
    20 sierpnia
    • 11.00 Bolesławiecki Bieg po Schodach – „Bieg po Ceramiczną Filiżankę”/ Urząd Miasta (wieżowiec), pl. Piłsudskiego
    • 12.00 Ceramika Tenis Park Cup / Kort Tenisowy „Leśny Potok” MOSiR, ul. Jeleniogórska.

Wybieracie się?