8:0 BKS pokonał TS Parzyce w ostatnim sparingu

istotne.pl 4 bks bolesławiec, ts parzyce

Sobotni mecz kontrolny, w którym BKS zmierzył się z TS Parzyce, zapowiadał się niezwykle interesująco. Spotkały się bowiem dwie drużyny, które w poprzednim sezonie rywalizowały o pierwsze miejsce w tabeli i awans do klasy okręgowej. Obie ekipy przystąpiły do spotkania bardzo zmotywowane. Od pierwszych minut oba zespoły starały się za wszelką cenę strzelić gola. Na boisku było nerwowo.

8:0 BKS pokonał TS Parzyce w ostatnim sparingu8:0 BKS pokonał TS Parzyce w ostatnim sparingufot. MZ

Jeszcze bardziej nerwowo zrobiło się po akcji lewą stroną boiska i po zagraniu Łukasza Graczyka do Marka Majki. Popularny Maja nie zwykł marnować takich okazji i bez problemów umieścił piłkę w sieci. Chwilę później błąd popełnił bramkarz gości, który pod presją wybijał piłkę i trafił w Łukasza Graczyka. Na to tylko czekał Marek Majka i strzałem głową podwyższył na 2:0. Po stracie drugiej bramki gra jeszcze się zaostrzyła. Było dużo fauli i złośliwości. Na ostrą grę gości w podobny sposób zaczęli reagować gospodarze. Skończyło się na tym, że arbiter pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi z Parzyc, co w meczach sparingowych nie zdarza się często. Nim oba zespoły zeszły na przerwę, na 3:0 dla BKS-u podwyższył Łukasz Graczyk.

Po zmianie stron BKS zupełnie zdominował rywala. O ile w pierwszej połowie Parzyce oddały kilka celnych strzałów na bramkę Jakuba Walczaka, to w drugiej sytuacji bramowych gości było jak na lekarstwo. Natomiast BKS konsekwentnie punktował rywali. Ładną bramkę z rzutu wolnego zdobył Krzysztof Janicki. Obrońca BKS, z 20 metrów, posłał piłkę obok słupka i zmusił do kapitulacji golkipera gości. Do końca meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze: Kacper Kizyma, Mirosław Markowski, Oskar Pochwała i Marcin Zapiór (samobójcze trafienie). BKS – TS Parzyce 8:0.

Zwycięstwo juniorów młodszych BKS

Dzień wcześniej swój mecz kontrolny rozgrywali juniorzy młodsi BKS-u. Bolesławianie mierzyli się z Karkonoszami. Młodzi piłkarze, których trenerem jest Tomasz Jasiński pokonali swoich rywali z Jeleniej Góry 2:1 (1:0). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył niezawodny Kamil Posadowski.