Wysokie zwycięstwo BKS-u w meczu z Leśnikiem Osiecznica

istotne.pl piłka nożna, leśnik osiecznica, bks bolesławiec

W meczu 25 kolejki jeleniogórskiej A-klasy seniorzy BKS-u podejmowali na stadionie przy ulicy Spółdzielczej Leśnika Osiecznica. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy od samego początku rzucili się na BKS Bolesławiec. Na efekty dobrej gry przyjezdni nie musieli długo czytać i już w 8 minucie po strzale Ireneusza Machacza wyszli na prowadzenie 1:0. Szybko stracona bramka na szczęście podziałała ożywczo na zawodników BKS-u Bolesławiec, którzy od tego moment wzięli się za grę. W 14 minucie licznie zgromadzona bolesławiecka publiczność mogła odetchnąć z ulgą. Wtedy to w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Graczyk i skutecznym lobem wyrównał wynik spotkania. W 40 minucie, po faulu w polu karnym Leśnika Osiecznica, sędzia niedzielnej konfrontacji zarządziła rzut karny, którego na gola zamienił ponownie Łukasz Graczyk ustalając wynik do przerwy na 2:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Wysokie zwycięstwo BKS-u w meczu z Leśnikiem OsiecznicaWysokie zwycięstwo BKS-u w meczu z Leśnikiem Osiecznicafot. MZ

Jeżeli w przerwie goście liczyli na efektywną pogoń za naszym zespołem to musieli obejść się smakiem. Już w 46 minucie po zamieszaniu w polu karnym gola na 3:1 strzelił Marek Majka. Od tego moment z Leśnika Osiecznica wyraźnie zeszło powietrze i BKS Bolesławiec rozpoczął demontaż gości. Do końca meczu zobaczyliśmy jeszcze bramki Krzysztofa Dmuchowskiego (54 minuta), Mirosława Markowskiego (67 minuta) i dwie Łukasza Graczyka (63 i 72 minuta). Mecz ostatecznie zakończył sie zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 7:1 (2:1). Ambitna gra Leśnika Osiecznica nie wystarczyła gościom na odniesienie korzystnego rezultat. Ostatni mecz tego sezonu BKS Bolesławiec zagra w Iwinach z tamtejszym GKS-em (15-go czerwca, o godzinie 17:00).